fbpx
Osta pilet

Kaasaja ühe mõjuvõimsama trummari, ameeriklase Steve Gadd’i ainulaadset rütmitaju on võimalik kuulda maailma kõige kuulsamate pop-, rokk- ja jazzartistide heliplaatidel ning arvukatel kontsertturneedel.

 

Tema koostööpartnerite nimekiri on pahvikslööv – Simon & Garfunkel, Eric Clapton, Steely Dan, Joe Cocker, Chick Corea, Al Di Meola, George Benson, Peter Gabriel, B.B. King, Ray Charles, Herb Alpert, Mike Manieri, Brecker Brothers, Paul McCartney, Kate Bush, Joe Sample ning paljud teised tippartistid. Gadd on mänginud mitmetel Grammy võite toonud albumitel ning ta on juba ligi pool sajandit jätkuvalt üks nõutuimaid muusikuid nii stuudios kui ka kontserdilavadel, teda hinnatakse just fantaasiarikka stiilide sulatamise oskuse tõttu. 60ndate keskpaigast seob teda sõprus Chick Coreaga, kelle supertrios mängis ta koos Christian McBride’ga. 2007. aastal võitis trio Grammy heliplaadi „The Ultimate Adventure“ eest. „Iga trummari unistus on mängida nii perfektselt nagu Gadd. Ta on toonud orkestraalse ja kompositsioonilise mõtlemise trummikomplekti käsitlusse, samas on ta avara kujutlusvõime ja väga hea groove’iga trummar,“ kiidab Chick Corea.

 

7-aastaselt alustas Steve Gadd trummiõpinguid, tema eeskujudeks olid trummarid Buddy Rich, Elvin Jones ja minimalistliku mängustiiliga Rick Marotta. Gadd’i esimeseks stuuditööks sai aastal 1968 osalemine Gap Mangione debüütalbumil “Diana in the Autumn Wind”. Sellele on 49 aasta jooksul lisandunud üle tuhande heliplaadi salvestuse erinevate tippmuusikutega, neist suur hulk on pälvinud kuldplaadi staatuse. Gadd on jätkuvalt väga nõutud stuudiotrummar. Selle kõrval napsab ta aega oma koosseisude jaoks. 1972. aastal moodustas Gadd trio, samal aastakümnel tegutses mõnda aega The Gadd Gang. 1982. aastal salvestas oma esimese sooloalbumi. 80ndail tuuritas ta muuhulgas Paul Simoni ja Al Di Meola Electric Rendezvous Band’iga, samuti lõi kaasa Frank Sinatra albumil “LA is my Lady”. Sajandi algus tõi koostöö artistidega nagu Eric Clapton, B.B. King, Michel Petrucciani, Peter Gabriel, Mike Stern, Michael Brecker jt.

 

Uuel aastatuhandel on Gadd kontserte andnud oma ansamblitega Steve Gadd Gang, Steve Gadd & Friends, Gaddbout, L’image ja Steve Gadd Band. Viimasel kümnendil on ta olnud heaks partneriks artistidele nagu Peter Gabriel, James Taylor, Brian Setzer, rääkimata kestvast sõprusest Paul Simoni, Chick Corea ja Eric Claptoniga. Üle maailma on tohutult menukad ka Steve Gadd’i trummikliinikud. Ajakiri Rolling Stone on Gaddi paigutanud kõigi aegade 100 parema trummari seas 24. kohale.

 

Ilmselt ei ole maailmas maad, kus Steve Gadd poleks esinenud. Ta on väga oodatud ka suurtel jazzifestivalidel NewYorgist Montreux’ni. 2017. aasta kevadturnee “Way Back Home Tour” raames Steve Gadd’iga Tallinnasse saabuvasse koosseisu kuuluvad lisaks talle Kevin Hays (klahvpillid), Jimmy Johnson (bass), Michael Landau (kitarr) ja Walt Fowler (trompet). Steve Gadd Band oli nomineeritud 59. Grammy’de jagamisel parima kaasaegse instrumentaalansambli kategoorias kõrvuti Bill Friselli ja Snarky Puppy’ga.

 

Kuni 31.12.2016 täispilet 30.-, sooduspilet 25.-

Alates 1.01.2017 täispilet 35.-, sooduspilet 30.-

Alates 1.04.2017 täispilet 40.-, sooduspilet 35.-

Koosseis:

Steve Gadd
trummid
Kevin Hays
klahvpillid
Michael Landau
kitarr
Walt Fowler
trompet
Jimmy Johnson
bass