fbpx
Osta pilet

„Mulle näib, et muusika algab kuulamisest, mitte mängimisest. Mind huvitavad helid ja see, mida nad minuga teevad. Soolo mängimine ei ole kunagi päris üksi olek. Mulle tundub, et soolo koosneb tegelikult hulgast erinevatest duodest: sinu ja su kogemuste, sinu ja helide, sinu ja (muusikalise) aja, sinu ja akustika, sinu ja publiku vahel ja lisaks veel palju muid duosid ja dialooge. Kontserdil Kumus mängib Taavi Kerikmäe mitmete erinevate instrumentidega nagu klaver, sämplerid, süntesaator, daxophone, teremin, erinevad elektroonilised seadmed ja muud.

 

Samuti on see ka duo sinu ja instrumendi vahel, millega või kellega sa mängid. Justnimelt, mitte “millel” sa mängid. Sest instrument mängib ka sinuga juhtides ja inspireerides sind mängima mingil eripärasel viisil. Iga instrument peegeldab ju tegelikult ka teatavat helitekitamise ja muusikast mõtlemise viisi, teatavat esteetikat millisena see pill on kujundatud. Loomulikult on huvitav ka mõtet instrumendist laiendada- püüda murda välja dogmadest, mis antud pilli mängimist saadavad. Justkui see juba tuttav Instrument uuesti leiutada.”

 

Taavi Kerikmäe on sündinud 1976. pianist, improvisaator, elektronmuusik, pedagoog. Andnud kontserte enamikes Euroopa riikides, USA-s, Brasiilias, Gröönimaal, Lõuna Koreas ja Tais. Komponeerinud muusikat tantsulavastustele, draamaetendustele, raadioteatrile, filmile.

 

Töötanud tuntud heliloojatega nagu Pierre Boulez, Tristan Murail, Kaija Saariaho, Vinko Globokar, Gilbert Amy, Sylvano Bussotti, F.-B. Mâche, Alessandro Solbiatti, Thierry LeMey, Louis Andriessen, Ivan Fedele, Helena Tulve jpt. Vabaimprovisatsiooni vallas tihe koostöö prantsuse improvisatsioonilegendi Michel Donedaga, kellega koos välja antud CD „Kirme” on pälvinud positiivset rahvusvahelist tunnustust. Samuti teinud koostööd artistidega nagu: Chris Cutler, Paul Lovens, Ucihashi Kazuhiza, Jacques DiDonato, Isabelle Duthoit, Eric Echampard, Xavier Charles, Jean-Marc Montera, Noel Achoté, Jean-Francois Pauvros jt. Aastal 2004 valiti Taavi Kerikmäe rahvusvahelise improviseerijate grupi EIE (European Improvisators Ensemble) koosseisu. Kaasaegse muusika alal seob teda tihe koostöö rahvusvaheliselt tunnustatud flöödimängija Camilla Hoitengaga (USA/ GER), kellega on üles astutud nii Euroopas kui USAs. Pianist on ansamblite U: (kaasaegne muusika), Broken Time Orchestra, Eesti Elekter (elektrooniline muusika) ja MiaMee (popjazz) liige.

 

Pälvinud mitmeid auhindu, teiste hulgas Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia 2014 ja peapreemia ja Eesti Heliloojate Liidu eripreemia Eesti Filmiarhiivi korraldatud tummfilmihelinduskonkursil J.Pääsukese filmile “Karujaht Pärnumaal”. Eesti Fonogrammitootjate Liidu auhind “Aasta elektronmuusika artist 2008”.

Alates 2005. aastast on koos Mart Sooga rahvusvahelise vabaimprovisatsioonilise muusika kontserdisarja IMPROTEST kuraator.

Koosseis:

Taavi Kerikmäe
klaver, sämplerid, süntesaator, daxophone, teremin