fbpx

TAKE 6 (USA) & ESTONIAN VOICES

Ameerika vaimustav vokaalkuuik Take 6 uue kavaga taas Eestis! Jõulujazzi peaesineja kontserdi avab eestlaste lemmikvokaalansambel Estonian Voices.

 

Ürituse algus 18:00, kontsert on vaheajaga.

TAKE 6 (USA)

Ameerika vaimustav vokaalkuuik Take 6 uue kavaga taas Eestis! Jõulujazzi peaesineja kontserdi avab eestlaste lemmikvokaalansambel Estonian Voices.

 

Supergrupilt Take 6 on ilmunud 14 albumit, mille eest on nad pälvinud 10 Grammy auhinda, 19 Grammy nominatsiooni ja 10 gospelmuusika kõrgeimat auhinda Dove. Take 6 liidripositsiooni vokaaljazzis pole suutnud murda veel keegi. Nad ei tee hinnaalandust ühegi heliplaadi ega kontserdi osas ning on eeskujuks paljudele tänastele vokaalansamblitele.

Ansambli unikaalsus seisneb erakordses häälte kooskõlas ja alati uutele väljakutsetele avatud repertuaarivalikus. Oma kordumatu stiili on Take 6 rajanud avarale muusikalisele skaalale, mis ulatub gospelist hip-hop’ini ning jazzist popini. Vaimukaid vokaalseadeid esitab kuuik mängleva kerguse ja absoluutse tehnilise meisterlikkusega, olles teerajajaks ka paljudele tänastele vokaalansamblitele.

 

Mehine kuuik on oodatud kõikjal maailmas. Korduvalt on nad esinenud Valges Majas ja olnud USA kultuurisaadikud paljudes riikides. Hiljuti, USA-Kuuba suhete taastamise järel, esinesid nad saareriigis esimese vokaalansamblina. Eriti oodatud on Take 6 jõuluturneed, sest nende jõulushow on haarav ja südamlik. Ansambel üllatab iga uue heliplaadiga, nende värskeim album “Believe” ilmus tänavu ja see sisaldab nii ansambli liikmete originaalloomingut kui ka cover’eid. Eestis esitab ansambel kõrvuti oma menulugudega ja tuntud jõululauludega ka uue heliplaadi materjali.

 

Kontsertidel ja heliplaatidel on kuuik koos musitseerinud Ameerika absoluutsete tippudega nagu Ella Fitzgerald, George Benson, Al Jarreau, Ray Charles, Stevie Wonder, Whitney Houston ja kümned teised.

 

2002. aastal esines Take 6 Jõulujazzil väljamüüdud Linnahallis ja 2010. aastal Kaarli kirikus. Festivali peaesineja Take 6 & Estonian Voices annavad sel korral 2 kontserti – 3. detsembril Tartus Vanemuise kontserdimajas ja 4. detsembril Tallinnas Nordea Kontserdimajas.

Estonian Voices

Sel korral esinetakse kontserdil koos meie vokaalansambliga Estonian Voices. Debüütalbumi “Ole hea” ilmumise järel on meie kuuik väga oodatud Eesti kontserdilavadel, kuid nende esinemiste geograafia ulatub ka mitmetesse Euroopa riikidesse. Ansambli loominguline liider on Kadri Voorand, kelle sulest on pärit ka enamus ansambli vaimustavatest seadetest.