fbpx

Trump Conception, Aleksander Paal Trio, Voorand-Koikson-Sooäär-Daniel „Kummardus Veljo Tormisele“

VOORAND-KOIKSON-SOOÄÄR-DANIEL "KUMMARDUS VELJO TORMISELE"

eriprojekt, fusion, instrumentaal, maailmamuusika, noor talent, omalooming, orkestraalne, peavoolu jazz, saksofon, vokaal

Eesti ühe armastatuma helilooja Veljo Tormise muusika ja jazz ei asu üksteisest valgusaastate kaugusel. Vana regilaul, mis on teda insprieerinud, on väga tänuväärne materjal nii jazziimprovisatsioonideks kui ka kaasaegseteks edasiarendusteks nagu näiteks teeb seda Maria Faust oma Sacrum Facere kavaga. Muusikud, kes võtsid helilooja juubelisünnipäevaks Tormist seada, on olnud rahvamuusikaga seotud varemgi. Liisi Koikson ja Paul Daniel on läbi Helletuste ja Elletuse ammutanud inspiratsiooni rahvamuusika rikkast allikast, Jaak Sooäär on duos Tuule Kanniga tutvustanud Eesti rahvamuusikat nii kodu- kui välismaal. Kadri Voorand on maast-madalast mänginud, laulnud ja tantsinud Lahemaa rahvapilliorkestriga – need kogemused kulusid ära ka seda kava ettevalmistades. Tormise tsükli „Ingerimaa õhtud“ laulud seadis ansamblile Kadri Voorand ja „Pulmalaulud“ said uue kuue Jaak Sooääre jõulistes seadetes. Kontsert, mis puudutab sügavalt iga eestlase hinge!

TRUMP CONCEPTION

Trump Conception on jazzi, funki, jazzroki ja maailmamuusika piirimail mängiv 10-liikmeline gruuviorkester. Kollektiivi liider ja lugude autor on bassimängija Janno Trump. Bändi kutsus ta kokku 2015.a kevadel ning nüüd, täpselt aasta hiljem, valmib nende esimene album nimega “One”, seda muusikat saab kuulda ka Jazzkaarel.

 

Bassist Janno Trump (25) lõpetas 2012.a G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli basskitarri erialal, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzosakonnas täiendab ta end bakalaureuseõppes. Tänu oma muusikutest vanematele on ta pillimängu ja muusikaga olnud seotud kogu oma teadliku elu. Heliloominguga hakkas kitarrist tõsisemalt tegelema Otsakoolis, kus tema kompositsioonid pälvisid kahel U.Naissoo nimelisel loomingukonkursil auhinnalise koha. Tema bassimäng on aastate jooksul toetanud väga erinevaid jazz- ja popartiste nii nende plaatidel kui kontsertidel. Nüüd on küpseks saanud bassisti esimene päris oma sooloprojekt, Trump Conception. Janno Trumpi muusikat aitavad publikuni tuua üheksa head kolleegi, kellega tema muusikutee on aastate jooksul ristunud ning kes kõik kuuluvad vaieldamatult Eesti jazzi noorema generatsiooni tipptegijate hulka.

ALEKSANDER PAAL TRIO

2015. aastal Noore Jazztalendi preemia võitnud Aleksander Paal on Eesti üks nõutumaid saksofoniste ja jazzmuusikuid, kes lisaks oma loodud Aleksander Paal kvartetile lööb ta kaasa ka ansamblites nagu Sofia Rubina Band, Jürmo Eespere Kvartett, Deeper Sound, Pae Kollektiiv, Blue Note Quartet jpt. Alates eeslmise aasta septembrist on Paali võimalik kuulda mängimas jazziklubis Philly Joe’s, kus ta korraldab koos kolleegidega regulaarselt jam-sessione.

 

Aleksander Paal Trio on eriprojekt, milles löövad kaasa kontrabassist Heikko Remmel ja trummar Dmitri Nikolajevski. Trio repertuaari kuulub Paali omalooming, mida iseloomustab tavalisest vabam vormi- ja harmooniakäsitlus ning agressiivsem meeleolu. Jazzkaarel kontserdil saab kuulda kava esiettekannet.