fbpx
Osta pilet

Armastatud lauljatar Veronika Harcsa ja kitarrist Bálint Gyémánt kuuluvad tänase Ungari jazzi eliiti. Duo sündis soovist koos musitseerida-improviseerida, otsida uusi vaatenurki ja leida tasakaal instrumentaali ja vokaali vahel. Lauljatari viis heliplaati on välja antud nii Ungaris kui Jaapanis ja need on saanud paljude jazzisõprade lemmikuiks.

 

Veronika Harcsa ja Bálint Gyemant esinesid koos juba õpinguaastail Franz Liszt Academy of Music ‘us ja neil mõlemil on ka mitmeid oma koosseise. Lauljatari varasemad 4 albumit on olnud erakordselt menukad just Jaapanis. Harcsa debüütalbum “Speak Low” (2008) tõusis Jaapanis Tower Records jazzilauljate müügitabeli esikümnesse. Sama edukas oli Jaapanis ka lauljatari teine heliplaat “You Don’t Know It’s You” (2009), mille müüginumbrid ületasid plaatinaplaadi staatuse ja mis pälvis ka Ungari plaadiauhindade jagamisel parima jazzalbumi tiitli. Kolmandatki albumit “Red Baggage” saatis suur edu. Neljas album “Lámpafény” ilmus 2011. aastal, sellel kõlavad ungari poeetide tekstidele kirjutatud laulud.

 

Viiendal albumil “Lifelover” (2014) musitseerib laulja duos kitarrist Bálint Gyémánt’iga, plaadi esitluskontsert toimus Budapesti Palace of Arts prestiiźikas kontserdisaalis täismajale. Plaadi andis 2014. aastal välja Berliini plaadifirma Traumton Records, samuti ilmus see Jaapanis. Kriitikutelt sai album väga positiivse hinnangu ja duo kutsuti esinema Euroopa suurima jazzmuusika messi Jazzahead 2015 showcase’ile. Albumi laulud on meloodilised, samas on piisavalt ruumi improvisatsioonidele, maitsekate ja nappidele väljendusvahendiga on muusikud saavutatud vaheldusrikkuse. Praegu on Harcsal igakuiselt esinemisi nii Berliinis kui Budapestis.

 

Täname: Ungari Instituut

Koosseis:

Veronica Harcsa
vokaal
Bálint Gyémánt
kitarr