fbpx
Osta pilet

Kontserdi pileti ettenäitamisel kehtib Kumu kunstimuuseumi näituste külastamiseks 19. – 30.10.2016 erihind 5 €.
NB! 4-korruse B-tiivas on avatud näitus „Veemuusika ja teisi pilte helist. Vladimir Tarasov“.

 

Muusik ja helikunstnik Vladimir Tarasov eksperimenteerib helidega nii jazzis kui kunstis. Tema installatsioonid on tähelepanu äratanud arvukatel näitustel Ameerikas ja Euroopas. 21. oktoobril avatakcse KUMUs Tarasovi näitus “Veemuusika ja teisi pilte helist”, kus on esindatud mitmed tähtteosed tema loomingust. Näituse avanädalal avaneb kuulajal erakordne võimalus nautida ka legendaarse artisti Vladimir Tarasovi ainulaadset kontserti, kui ta astub üles koos vokalist Kadri Voorandi ja kitarrist Jaak Sooäärega.

 

„Vladimir Tarasovi anne on erakordselt peen ja salapärane. Ta naudib ja tunnetab kokkupuudet iga üksiku instrumendiga oma löökpillide tohutust arsenalist miniatuursetest kellukestest taldrikuteni, samuti on imeteldav tema eriliselt dekoratiivne ja meisterlik trummiharjakeste kasutamine,“ märgib Nat Hentoff ajakirjas The Wall Street Journal.
Arhangelskis sündinud ja Leedus elav Vladimir Tarasov on Eestis tuntud kuuekümnendate aastate lõpust, mil Nõukogude Liidus ja mitmel pool maailmas tegi ilma vaba jazzi lipulaev trio Ganelin-Tarasov-Chekasin. Aastal 2000 osales Tarasov Vene Draamateatris Prantsusmaa koreograafi Josef Nadj’ lavastuses “Le temps du repli”. Sel kevadel Tallinnas toimuud löökpillifestivalil kanti ette Tarasovi teos “Interjer Mechanizm”. Vladimir Tarasovi kureeritud suures rahvusvahelises koosseisus Baltic Art Orchestra on mänginud Mart Soo, Eduard Akulin, Helmut Aniko ja Tõnu Naissoo.

 

Vladimir Tarasov sai laiemalt tuntuks Ganelini trios, kus ta mängis aastatel 1971 -1986. Nii selle kui paljude teiste kollektiividega on ta salvestanud üle 100 heliplaadi. Mitmed Ganelin Trio ja Tarasovi heliplaadid on välja antud inglise plaadifirma „Leo records“ poolt. Tarasov on kirjutanud muusikat orkestritele, teatritele ja filmidele Euroopas ja Ameerikas. Oodatud on ka tema loengud mitmetel heli ja improvisatsiooniga seotud teemadel. Ta on koostööd teinud vaba improvisatsiooni ja jazzi juhtfiguuridega nagu Andrew Cyrille, the Rova Saxophone Quartet, Anthony Braxton, Lauren Newton, Butch Morris, Thomas Stanko, Christian Muthspiel, Gyorgy Szabados, Masahiko Satoh jt. aga ka sümfooniaorkestritega ja improviseerivate kollektiividega nagu Moscow Composers Orchestra, Lithuanian Art Orchestra jt.

 

Kontsert toimub koostöös Eesti Kunstimuuseumi ja Kumu auditooriumiga.
Vladimir Tarasovi näitus „Veemuusika ja teisi pilte helist “ on avatud Kumus 21.10.16–12.02.17.

Koosseis:

Vladimir Tarasov
perkussioon
Kadri Voorand
vokaal
Jaak Sooäär
kitarr