fbpx

Tartu ansambli Von Dorpat muusika on sümbioos eestikeelsest luulest ja valge mehe soulist. Teravmeelseid tekstifraase kombineeritakse rafineeritud kitarrikadentside ja pehmete klaveriakordidega ning tulemuseks on siinse muusikamaastiku üks omanäolisema käekirjaga kooslusi.

 

Ansambel Von Dorpat on tegutsenud 2010. aasta septembrist, selle algkoosseisus musitseerisid ühe kursuse tudengid. Liikmete tugevad isiklikud sidemed on olulised ka praegu. Repertuaari aluseks on Johannes Vedru ja Henri Lohki autorilooming, mida on ühiselt töödeldud ja täiustatud. Nende loomingus on muusikal ja sõnadel võrdselt tähtis roll. Tekstid on pigem isiklikud, kuid kannavad endas ka teatud elutarkust või tähelepanekuid meid ümbritseva suhtes. Emakeel on väärtus, mida autorid oma loomingus tähtsaks peavad. Von Dorpati looming tervikuna on aus, südamlik ja harmooniline, tihti ka jõuline.

 

Eelmisel sügisel osales Von Dorpat vabariiklikul konkursil Noortebänd 2015 ning Jazzkaare lemmikfinalistina on nad nüüd ka kevadise festivali publiku ees.

 

Täname: Eesti Autorite Ühing ja Tallinna Spordi- ja Noorsooamet

 

NB: Erinevate Tubade Klubis austame võõrustaja reegleid ja välisjalanõudega ei sisene. Soovitame kasutada kohapeal olevaid susse või võtta kaasa vahetusjalatsid.

Koosseis:

Johannes Vedru
klahvpillid, vokaal
Henri Lohk
kitarrid, vokaal
Erki Veikar
basskitarr, vokaal
Kaarel Adamson
trummid, vokaal