fbpx
Osta pilet

“Undercover Pop Tour”

 

New Yorgis baseeruv kitarrist ja helilooja Wayne Krantz on juba kolmandat aastakümmet järjekindlalt lammutanud roki, jazzi, fusioni ja bluusi vahelisi barjääre ning välja töötanud ainulaadse ja selgelt eristuva muusikalise käekirja, mida ilmestavad komplekssed rütmi- ja harmooniastruktuurid. Krantz on tuntust kogunud eelkõige fantaasiarikka improviseerijana ja tema stiilivõtted hüppavad julgelt üle instrumendile seatud piiride. Kitarristi muusikaliste partnerite nimekiri on aukartustäratav – Chris Potter, Steely Dan, Billy Cobham, David Binney, Leni Stern jpt. Tõelise muusikalise vabaduse ja laiema tuntuseni jõudis kitarrist 90ndate alguses, mil ideed ja oskused olid küpsed soolokarjääriks.

 

Oregonist pärit Krantz leidis tee jazzi juurde varajases nooruses, lauldes kaasa Ella Fitzgerald’i, Sarah Vaughan’i ja Billie Holiday lugudele. Otsustava lõpu lapsepõlve klaveriõpingutele tegi vaimustumine psühhedeelsest rokk-koosseisust The Sons of Champlin ja kitarrivõlude avastamine. Muusiku algseteks kitarrikangelasteks said Pat Metheny, Jim Hall ja Mike Stern ning alles ümberkolimine New Yorki viis eeskujudest loobumise ja personaalse stiili väljaarendamiseni.

 

Krantzi lemmikuks on kujunenud trio formaat, mis lubab klassikalise kitarr-bass-trummid koosseisu piiratud vahendite abil laiendada loomefantaasia piire. Kitarristi diskograafiasse kuulub 10 albumit, kus leidub nii vabaimprovisatoorseid ja live-tunnetusega lindistusi kui ka rangelt komponeeritud ning akustilisi plaate. Seni viimane kauamängiv, 2014. aastal ilmunud “Good Piranha/Bad Piranha” kujunes vaimukaks popmuusika tõlgenduseks – uue ja ootamatu kuue said M.C. Hammer’i, Ice Cube, Thom Yorke’i ja Pendulumi palad. Kontserdil „Undercover Pop Tour“ esitab trio Prince’i, Bob Dylani, Talking Headsi, Sonic Youthi ja teiste lugusid.

Koosseis:

Wayne Krantz
kitarr
Nate Wood
bass
Zach Danziger
trummid