fbpx
Osta pilet

 

Kölnis resideeruv rumeenia päritolu lauljanna Alice Francis on kindlasti üks tulisemaid uustulnukaid moodsa elektro-svingi skeenes. Oma energiliste muusikaliste etteastetega, mille panevad särama retrolikud kostüümid ning pungid lavakaaslased, astub ta kindlasti kaasaegse svingi stiiliuuendajate esirinnas. Tekno- ja hausipõhise elektro-svingi koolkonnast eraldiseisvana eelistab ta oma lähenemist nimetada neo-charleston’iks.

 

Alice alustas eksperimenteerimist elektrooniliste ja veidrate hiphop-biitidega koostöös Johann Niegel’iga (Niegel Bros). Duoga liitus produtsent Goldielocks ja tulevik moodsa rütmimaailma sidumisele kuldaja-jazzitoonidega oligi sillutatud. Lauljanna eeskujudeks on eelkõige Josephine Baker, aga ka Billie Holiday ja Ella Fitzgerald ning üldisemalt eelmise sajandi 20ndate eneseteadlikud ja tugevad naised. Kui 20ndaid on enamasti kujutatud romantiseeritult kuldse ajastuna, siis selle varjuküljeks oli paljude ühiskonnagruppide vaesus ja mahajäetus. Sarnaselt praegusega oli ka sel ajal õhus optimismi ja ootuseid raskuste lahenemisele. Praeguse ajal on paljudest eluvaldkondadest ja kultuurinähtustest kaduma läinud emotsionaalsus ja individuaalsus. Alice usub, et romantika ja hõrkmagus nostalgia võimaldab kuulajatel taasavastada soojad aegadetagused tunded.

 

Pärast kolmeaastast turneed mööda Euroopat, Kanadat ja Venemaad, jagas miss Francise trio lava Alicia Keys’i, Erykah Badu ja Public Enemy’ga. Koos produtsent Goldielocks’i ja “ühe-mehe-koori” Sir Chul-Min Yoo’ga salvestas ta kolme kuu jooksul albumi legendaarses Sterling-stuudios New Yorgis. 2017. aasta kevadel ilmub Alice Francis’e debüütalbum „Electric Shock“, mis tõotab moodsa pop-produktsiooniga kaetud särtsakaid ja kaasakiskuvaid svingirütme.

 

Kuni 31.03.2017 pilet 15.-

Alates 01.04.2017 pilet 18.-

Koosseis:

Alice Fancis
vokaal
Mr. Goldielocks
sämpler
Sir Chul-Min Yoo
taustavokaal