fbpx
Osta pilet

Haarava kõlamaailmaga ameerika trompetisti Ambrose Akinmusire tehnika ja erilise sädemega pillitämber on unikaalsed. Tähelepanuväärseks fenomeniks kujunenud muusiku andekust on pärjatud rohkete tunnustustega, nende seas Thelonious Monki ja Paul Acketi nimeliste auhindadega. Riskialdis trompetist on pidevalt kuulajate ja arvustajate soosikute seas ning kolm aastat järjest aastatel 2014-2016 valisid jazziajakirja Down Beati kriitikud ta USA trompetistide esinumbriks.

 

Kaliforniast pärit Ambrose’i jazziõpingud viisid teda kodukandist New Yorki ja päädisid Los Angeles’is Thelonius Monk Jazz Instituudis. 2007. aastal võitis ta Thelonious Monki nimelise rahvusvahelise jazzivõistluse ja juba samal aastal avaldas oma debüütalbumi “Prelude…to Cora” plaadifirma Fresh Sound New Talent all. Naasemine New Yorki avardas noore muusiku esinemisvõimalusi ja ta koostööpartneriteks said teiste hulgas Esperanza Spalding, Vijay Iyer ja Jason Moran. Tema talendist vaimustus ka plaadifirma Blue Note juhtfiguur Bruce Lundvall ja aastal 2011 ilmus Ambrose Akinmusire teine album “When The Heart Emerges Glistening” sama labeli alt.

 

2014. aastal jõudis plaadilettidele tema kolmas album “The Imagined Savior is Far Easier to Paint” ning samal aastal võitis Ambrose North Sea Jazz Festivalil Paul Acket’i nimelise auhinna. 2017. aastal ilmus temalt kontsertalbum “A Rift in Decorum: Live at the Village Vanguard”.

 

Oma muusikukarjääri jooksul on Akinmusire liikunud nii jazzi keskmes kui ka uidanud klassikalise muusika ja hiphopi teedel. Uue heli otsinguil ületab trompetist tihti žanripiire, ka teised kunstiliigid on ta helimaailma inspireerinud. Ambrose Akinmusire julged kompositsioonid on graatsilised ning tulvil poeesiat.

 

 

Kuni 31.12.2017 piletid 20.-/15.-

Alates 1.01.2018 piletid 25.-/20.-

Alates 1.04.2018 piletid 30.-/25.-

Koosseis:

Ambrose Akinmusire
trompet
Sam Harris
klaver
Harish Raghavan
bass
Justin Brown
trummid