fbpx
Osta pilet

Meeleolukas ja elujõuline jazzgrupp Equally Stupid pakub meloodilist ja rikkalike rütmikihtidega loomingut. 2014. aasta veebruaris avaldas trio oma esimese loo „Exploding Head“, mis sai kohe positiivse vastukaja osaliseks. Kriitikud kiidavad eriti ansambli energilisi live-esinemisi. Muusikute häbitu groove hoiab kuulajat oma haardes ja tuikab tugevalt ka debüütalbumil „Exploding Head“.

 

Vaatamata bändi suhteliselt lühikesele ajaloole on muusikutel selja taga juba muljetavaldav rahvusvaheline karjäär. Saksofonist Pauli Lyytinen on tuntud gruppidest Elifantree, DEFEKT ja Kauhukakara, mis kõik toetuvad Skandinaavia jazzmuusika juurtele.

 

Helsingis resideeruv islandi kitarrist Sigurdur Rögnvaldsson kombineerib oma loomingus jazz- ja rokkmuusika elemente. Teda võib esinemas kuulda Skandinaavia gruppides nagu Uinuva, DEFEKT ja Fuzz N’ Us. Lyytinen ja Röngvaldsson on muuhulgas koostööd teinud ammu enne ansambli Equally Stupid sündi.

 

Trio kolmas liige trummar David Meier tuleb Šveitsist, kus ta on viimastel aastatel kontserte andnud erinevate projektidega ja ka oma bändidega Hunter-Gatherer ja Schnellertollermeier.

 

Koostöös Eesti Jazzliidu, Soome Jazzliidu ja agentuuriga Vapaat Äänet

 

Täname: MES Finnish Music Foundation

Koosseis:

Pauli Lyytinen
tenorsaksofon
Sigurdur Rögnvaldsson
kitarr
David Meier
trummid