fbpx
Osta pilet

 

Festivali avamine!

 

Kirgas taani artist Kira Skov ja Kopenhaagenis resideeruv eesti saksofonist Maria Faust on oma pulbitseva loomeenergia ühendanud ja loonud süvateose „In the beginning“ koorile ja ansamblile. Albumil kaasa lööv Skov vaimustus Fausti muusikast, kui oli kuulnud tema plaati “Sacrum Facere”. Artistide teineteisemõistmisest sündis koostöö – Maria kirjutas puhkpilliseaded Kira paladele ja peagi jõuti ideeni luua muusikat üheskoos. Naised lõid meloodiaid plaadi jaoks koos, arranžeeringu tegi Maria ja sõnad kirjutas Kira. Eesti folkloorist inspireeritud albumit luues süüvis Faust veelgi sügavamale koduimaisesse müstikasse, jõudes religioossete kaemusteni. Projekti produtsent on Mark Howard, kes on koostööd teinud selliste maailmastaaridega nagu Bob Dylan, Willie Nelson, U2 ja R.E.M.

 

Kira Skov on oma muusikalist pagasit kogunud Londonis ja Los Angelesis, osalenud 11 kõrgelt hinnatud albumil, teinud koostööprojekte Tore Johansson and The Gospel’iga ja Peter Peter’iga legendaarsest taani punkbändist Sort Sol. Ta on tuuritanud Tricky’ga ja tema albumeid on produtseerinud John Parish ja Mark Howard.

 

Saaremaalt pärit Maria Faust särab aina võimsamalt rahvusvahelises jazziskeenes. Klassikalise muusikaharidusega saksofonist, arranžeerija ja helilooja on tuntud piirelõhkuva improviseerija, bigband-muusika uuendaja ja alternatiivsete jazzisuundade katsetajana. Ta on võitnud oma ärgitava muusikaga märkimisväärselt auhindu – 2014. aasta Taani Muusikaaauhindade esikoha aasta jazz-heliloojana ja ka parima crossover-albumi kategoorias plaadiga Sacrum Facere. 2016. aastal pälvis Maria Faust Danske Jazziauhinna ning kõrgelt hinnatud Taani Niels Matthiaseni Mälestusfondi kultuuriauhinna.

 

Ilmjärve õigeusukirikus salvestatud “In The Beginning” albumilt saab tulevikus virtuaalreaalsusena nautida kahte lugu ja ka lühemaid klippe projekti valmimisest – see jäädvustati teadaolevalt esimest korda Eestis 360-kraadise virtuaalreaalsusena.

 

Täname: Taani Kultuuriinstituut

 

Kuni 31.03.2017 piletid 20.-/15.-
Alates 01.04.2017 piletid 25.-/20.-

Koosseis:

Kira Skov
vokaal, helilooja
Maria Faust
altsaksofon, helilooja, dirigent
Tobias Wiklund
trompet
Ned Ferm
tenorsaksofon
Meelis Vind
bassklarnet
Nils Bo Davidsen
kontrabass
Seb Rochford
trummid
Koor:
Marie Roos
sopran
Silja Uhs
mezzo
Annely Leinberg
alt
Raul Mikson
tenor
Meelis Hainsoo
bariton
Joosep Sang
bass