fbpx
Osta pilet

 

Klassikalist kompositsiooni modernse ja eksperimentaalse heliproduktsiooniga siduva duo moodustavad šveitslane Erol Sarp ja sakslane Lukas Vogel. Inspireerituna Steve Reichi, Ryuichi Sakamoto ja Alva Noto helimaastikest, loovad nad filmilikku ja tabamatute kõladega minimalistlikku muusikat, mille juured peituvad klubi- ja technohelides. Nende kontserte on võrreldud avaliku südameoperatsiooniga klaverile ja muusikute spontaanne lähenemine teeb iga ülesastumise kordumatuks.

 

Ülikooliagsete sõpradena asusid nad ühendama erinevaid muusikalisi taustu ja lähenemisi – Erol Sarpi klassikalisele klaverikoolile andis kontrasti Lukas Vogeli elektroonikalembus ja katsetused omaloodud unikaalsetel süntesaatoritel. Nende esimene ühine avaldatud pala “Ezra Was Right” pälvis ka tunnustatud jazzispetsialisti Gilles Petersoni tähelepanu ja lugu jõudis 2013. aastal paljude raadiokuulajate lemmikute hulka. Järgnenud EP “Firm” kinnistas dueti kuulsust klassikalise klaverimuusika ja elektrooniliste kõlade uutesse kõrgustesse viijatena.

 

2016. aastal ilmunud Grandbrothers’i debüütalbum “Dilation” tõi välja traditsioonilise pilli varjatud ja senikuulmatud võimalused – lindistuseks loodi ainulaadne analoog-rütmimasin, mis manipuleeris klaverist tulevaid helisid uudsel ja sageli ka ettearvamatul moel. Rikkaliku helipildi loomisel ei kasutatud lisaelektroonikat ega ka toetavate süntesaatorite abi. Albumi lood põhinevad korduvatel klaverimustritel, mõjudes ühtlasi nii ambientse klubimuusika kui ka traditsioonilise pilli kaasaega toova nüüdismuusikana. Albumil kompab duo selle kuningliku pilli piire püüdes leida selle seni avastamata helinüansse.

 

Kriitikute poolt kõrgelt hinnatud debüütalbum on dueti viinud pikale albumituurile. Tegemist on tõeliselt tulevikku vaatava elamusega, mis näitab ajalooliselt ikoonilist pilli uues valguses.

 

Kuni 31.03.2017 piletid 20.-/15.-

Alates 01.04.2017 piletid 25.-/20.-

Koosseis:

Erol Sarp
klaver
Lukas Vogel
elektroonika