Osta pilet

 

Hollandi legendtrummar Han Bennink tähistab sel aastal 75. sünnipäeva. Ta sai kuulsaks jazzi tõusulainel kuldsetel kuuekümnendatel kui Euroopa tuntuim svingtrummar ja siinse avangardi üks ristiisasid. Eestis on trummiguru esinenud mitmeid kordi ja teinud siin koostööd Eesti muusikutega, 2013. aastal ilmus tal Jaak Sooäärega duoalbum „Beach Party“. Sel korral esineb Bennink koos kitarrist Jaak Sooääre, lauljataride Laura Põldvere ning Kadri Voorandiga.

 

Han Bennink tõusis maailma jazzieliiti läinud sajandi kuuekümnendate alguses. Ta esines ning plaadistas teiste hulgas selliste korüfeedega nagu Eric Dolphy, Dexter Gordon ja Sonny Rollins. Kümnendi lõpus sai temast üks Euroopa improjazzi pioneere, igal kontserdil üllatas ta publikut temale ainuomaste abstraktsete naljadega. Sestpeale on Bennink aktiivselt tegutsenud Euroopa, Ameerika ja Jaapani jazzilavadel, esitades muusikat dixielandist vaba improvisatsioonini koos kümnete kuulsustega Wayne Shorterist ja Dave Douglasest Peter Brötzmanni ja Derek Baileyni. Bennink on mitmekülgne kunstnik selle sõna laiemas tähenduses – tema kujutav kunst on jõudnud mitmete galeriide seintele. Multiinstrumentalistina oskab ta lisaks löökpillidele mängida klarnetit, viiulit, banjot ja klaverit.

 

Jaak Sooäär on üks tuntumaid ja loomingulisemaid jazzkitarriste, kes annab kontserte mitmete maade muusikutega. Lisaks juhib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazziosakonda. Kitarristi lemmikute hulka kuulub ka maestro Han Bennink, kellega nad suurepäraselt oskavad häälestuda ühele mõttelainele.

 

Laura Põldvere on mitmekülgne muusik. Populaarsuse on ta saavutanud popartistina, tuntust on kogunud ka jazzilauljatari ja oskusliku improviseerijana. Vabas improvisatsioonis saab Laura rakendada oma rikkalikku fantaasialendu.

 

Äsja Eesti Muusikaauhindadel säranud Kadri Voorand on üks armastatumaid jazzlauljaid. Ta jõuline jazzilooming ja isikupärane esituskunst tõid talle 2015. aastal ka Danske Jazziauhinna.

 

 

Kuni 31.03.2017 pilet 15.-

Alates 01.04.2017 pilet 18.-

Koosseis:

Han Bennink
löökpillid
Laura Põldvere
vokaal
Kadri Voorand
vokaal
Jaak Sooäär
kitarr