fbpx
Osta pilet

 

Nigeeria-Ameerika päritoluga Iyeoka Okoawo on mitmekülgne loojahing, kes on tuntud laulja, poeet ja ühiskonnaaktivisti. Jõulise artisti poeesia ja looming äratab ellu Nina Simone’i, Sade, Lauryn Hilli ja Amy Winehouse’i hingestatud olemuse. Tema muusikas kohtuvad souli, r’n’b, roki, hiphopi ja jazzi elemendid.

 

Iyeoka nimi tähistab emakeeles väljendit “soovin olla austatud”. Enda päritolu iidseid mõjutusi kanaldades on ta eesmärk olnud saavutada positiivset mõjujõudu läbi inspireerivate ja ravivate sõnumite. Hingepõhjas jutuvestja, on Iyeoka lootust täis luuletused tõeliseks kingituseks kuulajaile, puudutades teemasid nagu armastus, kultuur ja naiste valikud. “Minu eesmärk on lihtne – iga luuletusega tahan ma jõuda järgmisele valgustustasemele”. Musitseeriva tipp-poetessina on ta jõudnud selle ala kõrgliigasse.

 

Oma muusikateed alustas ta grupis The Rock by Funk Tribe, mis ühendas poeesiat jazzi, bluusi, funki ja gospeliga. 2004. aastal ilmus tema esimene sooloalbum “Black and Blues”, millele aastal 2008 järgnes luule-fusion plaat “Hum The Bass Line”. Koostöös produtsent David Frantziga muutis ta oma muusikalist suunda traditsionaalsemaks, saavutades popi ja tantsumuusikaelementidega elektroonilise soul’i vormi.

 

2011. aastal nomineeriti Iyeoka Independent Music Awards’ile looga “This Time Around” r’n’b kategoorias. Hetkel oma värskeimat albumit “Gold” tutvustades, on ta tuuritanud ka koos Femi Kuti, Soulive ja Zap Mama’ga, jaganud lava Chuck D ja Musiq Soul Child’iga, samuti on tema poeesia eraldiseisvana äratanud suurt tähelepanu.

 

Jazzkaarel tutvustab Iyeoka oma värskeimat Californias lindistatud albumit “Gold”, mille inspireerivate ja puudutavate palade seas leidub ka lugu “Akomen of Udomi”, mis on pühendatud vangistatud Nigeeria tüdrukutele. Album on eklektiline segu afrobiidist, popist, jazz-, rokk- ja tantsumuusikast, kust leiab ka töötluse loost “Sinnerman”, millega teeb muusik kummarduse Nina Simone’le.

 

Kuni 31.03.2017 piletid 20.-/15.-

Alates 01.04.2017 piletid 25.-/20.-

Koosseis:

Iyeoka
vokaal, ukulele, käsitrumm
Blinky Bill
vokaal, elektrikitarr, elektroonika
Andrew Bergman
tenorsaksofon
John Beaudette
basskitarr, vokaal
Aine Fujioka
trummid