fbpx
Osta pilet

27. novembril tähistab maailm elektrikitarri ajaloo ühe suurima sangari Jimi Hendrixi 75. sünniaastapäeva. Varalahkunud geenius jõudis lühikeseks jäänud loometeel kirjutada muusikaajalukku erinevates stiilides säravat loomingut klassikalisest bluusist ja r’n’b’st arendatud vormiga oopusteni.

 

Oma inspiratsiooniallikaks pidas Jimi Hendrix ameerika rock’n’roll’i ja bluusi, lisades neile uuenduslikke helimanipulatsioone ülevõimendusest feedback-tehnikateni. Kitarrigeeniuse pärand on mõju avaldanud kogu rokkmuusika arengule, sütitades aina uute generatsioonide fantaasialendu. Kuulsuse tipul oli Hendrix väga huvitatud ka jazzimaailmas toimuvast ning seegi avaldas mõju tema loomingule.

 

Kontsert “Tuntud ja tundmatu Jimi Hendrix 75” toob legendi üldtuntud hittide kõrval lavale  mitmeid põnevaid kompositsioone, mis on avalikkuse ees kõlanud harva. Mitmekülgne eesti kitarrist Jaak Sooäär koos noorema põlve ägeda rokihääle Robert Linna, basskitarrist Henno Kelpi ja trummar Kristjan Kallasega jagavad oma nägemust Hendrixi aegumatust muusikast.

 

Kuni 31.10.2017 piletid 10.-/8.-

Alates 1.11.2017 piletid 12.-/10.-

Koosseis:

Robert Linna
vokaal
Jaak Sooäär
kitarr
Henno Kelp
basskitarr
Kristjan Kallas
trummid