fbpx

Jazzijutud / jazz talks on kohtumispaik siin viibivate jazzifestivalide eestvedajate, välisajakirjanike ning meie oma muusikute, ajakirjanike, kultuurikorraldajate, toetajate ja melomaanide jaoks. Võtame fookusesse meile ja meie külalistele hetkel olulised teemad. Mõttevahetused on kõigile tasuta.

 

Kui rääkida Eesti Vabariigi 100 aasta mõjusaimast sündmusest jazzi vallas, siis oli see kindlasti rahvusvaheline jazzifestival Tallinn-67, mis viis Eesti jazzi ja festivalid maailmakaardile. Tallinn oli toona jazzimeka – lisaks Moskva, Leningradi ja liiduvabariikide jazzansamblitele saabusid 1966. aastal esinema ka Skandinaaviamaade muusikuid ning 1967. aastal maabus ka esimene Ameerika ansambel just 1967. aastal maineka jazziajakirja Down Beat kriitikute poolt aasta ansambliks valitud Charles Lloydi kvartett. 11.-14. maini viisid kõik teed „Kalevi“ spordihalli, kus esinesid 26 ansamblit ja 2 orkestrit rohkem kui 150 muusikuga. Eestit esindasid festivalil noored andekad muusikud Tõnu Naissoo ja Raivo Tammik oma klaveritriodega. Jaan Kailvee ansambel ja Eesti Raadio kergemuusika orkester Aleksander Rjabovi juhatusel. Festivalile saabus fänne üle suure liidu ja ajakirjanikke Londonist ja New Yorgistki, kõik kontserdid olid välja müüdud. Tänu Charles Lloydi esinemisele jõudis artikkel festivalist ka New York Timesi esilehele.

 

Jazzkaare vestlusringis meenutavad toonaseid sündmusi Tõnu Sal-Saller, kes mängis 67ndal fagotti Jaan Kailvee ansamblis, fotograaf Jaan Rõõmus, kelle fotode kogu 1967. aasta festivalist on hindamatu väärtusega, Reet Linna, kes oli festivali vabatahtlik, ja Anne Erm, kes oli siis Collage’i laulja ja kuulajana festivalil. Pole välistatud, et liitub veel kõnelejad.

 

Talksile järgneb kontsert, kus esinevad Tõnu Naissoo Unity ja toona juba tuntud poola staarsaksofonist Zbigniew Namyslowski.

 

Kõnelejad: Tõnu Sal-Saller, Jaan Rõõmus, Reet Linna, Els Himma, Anne Erm
Keel: Eesti keel