fbpx
Osta pilet

Pianist Marcin Maseckit peetakse poola avangard-jazzi juhtfiguuriks – ta on tuntust kogunud uudselt kõlavate ragtime interpretatsioonide ning fantaasiarikaste ja ekstsentriliste Bachi, Scarlatti ja Chopini tõlgendustega. Käsitluse alla võetud teosed paneb Masecki proovile uues valguses ja kontekstis – harjumuspärase, poleeritud ja luksusliku klaverikõla asemel on ta tutvustanud klassikalisele muusikale lo-fi kvaliteeti ja tehnikaid. Ta on salvestanud Bachi oma vanaema sajandivanusel ja häälest ära Steinwayl ja esitanud Beethovenit helisummutavate klappidega, et mõista, kuidas kurdistunud Beethoven tunnetas iseenda muusikat.

 

Masecki omandas muusikahariduse prestiižikas Berklee muusikakolledžis Bostonis. Tema õpinguid kroonis 2005. aasta Moskva rahvusvahelisel jazzikonkursil võidetud esikoht. Enda varajaseks inspiratsioonitõukeks peab ta lapsena kuuldud ragtime mängu Disneylandis. Tema lennukas karjäär juhatas teda free jazzi, klassikalise muusika, avangardi, popi ja paljude vahepealsete aladeni. Orkestrite juhtimise, kooriloomingu ja festivalide organiseerimise kõrval on ta end kehtestanud kui üks mitmekülgsemaid ja paindlikemaid poola muusikuid. Olles küll kõrgelt haritud pianist, ei rõhuta ta seda – kohati kõlab tema mäng kui krutskeid täis poisikese oma, kes tahtlikult vigurdab klaveripaladega hetkel, kui õpetaja on eemal. Masecki tohutu paindlikkus on saanud tema kaubamärgiks – viis klassikalise muusika albumit, mitmed ansamblid eri žanritest, töö soolopianistina klassikaliste orkestrite juures, paljude ürituste kureerimine ja osalemine heliloojana festivalidel. Kõikides oma projektides segab Masecki elegantselt kokku erinevad stiilid ning murrab kõrgkultuuri ja meelelahutuse piirid.

 

Alates 2010. aastast on Masecki koostöö tihedalt seotud trummari, pianisti ja helilooja Jerzy Rogiewicz’iga. Trummar lisab virtuooslikke elemente traditsionaalsest jazzist, tuues sisse ka klassikalise muusika struktuure, popmuusika fraseeringuid ja folgi vihjeid.

 

Täname: Poola Suursaatkond

 

Kuni 31.10.2017 piletid 15.-/10.-

Alates 1.11.2017 piletid 20.-/15.-

Koosseis:

Marcin Masecki
klaver
Jerzy Rogiewicz
trummid