fbpx
Osta pilet

Maria Faust Sacrum Facere on saksofonisti ja helilooja Maria Fausti mõjus kammerjazz projekt, mis on ebatraditsiooniline nii oma instrumentaalkoosluse kui ka muusikalise ülesehituse poolest. Ilma bassi ja trummita koosseisus annab tooni kandle ning brassansambli kontrastne kooskõla. Muusika on inspireeritud Eesti folkloorist ja vaimulikust muusikast  erinenedes Fausti varasematest bigbändilikest free jazz projektidest oma rahulikuma ja meloodilisema loomu poolest. See muusika on kõlanud juba paljudel Euroopa mainekatel jazzifestivalidel ja pälvinud kõikjal sooja vastuvõtu.  Sel korral saavad eesti kuulajad osa muusika uuest kõlast, sest kasutusele võetakse ka Tallinna Toomkiriku suur orel ja kuulda saab ka mitmeid uusi lugusid.

 

Ilma bassi ja trummita koosseisus annab tooni kandle ning brassansambli kontrastne kooskõla. Muusika on inspireeritud Eesti folkloorist ning erineb Fausti varasematest bigbändilikest free jazz projektidest oma märksa rahulikuma ja meloodilise loomu poolest. Kuulajal ei tasuks siiski loota, et artist on üleöö saavutanud hingelise tasakaalu ning kontsert võiks olla sobivaks uinutajaks neile, kellel muidu magama jäämisega probleeme on. Maria Fausti muusika jääb ka vaiksemaks keeratuna intensiivseks ning meeldivalt temperamentseks.

 

Maria Faust on üks rahvusvaheliselt tuntumaid Eesti jazzartiste, kes on oma loomingu sidunud jazzmuusika alternatiivsema poolega. Fausti helikeel on emotsionaalne ning kontrastideküllane, sünteesides omavahel bigbändi-, klassikalise muusika, popi ning vabaimprovisatsiooni. Albumi „Sacrum Facere” eest võitis autor 2014. aastal Taani Muusikaauhinna aasta jazzhelilooja ja crossover-albumi kategoorias. 2016. aastal pälvis Maria Faust maineka Danske Jazziauhinna Eestis ning Niels Matthiaseni Mälestusfondi kultuuriauhinna Taanis.

 

Kuni 31.10.2017 piletid 15.-/10.-

Alates 1.11.2017 piletid 18.-/12.-

 

Foto: Toomas Volkmann

Koosseis:

Maria Faust
altsaksofon, klarnet, vokaal
Francesco Bigoni
klarnet
Ned Ferm
tenorsaksofon, klarnet
Emanuele Maniscalco
klaver, orel
Tobias Wiklund
trompet
Anders Banke
bassklarnet
Lars Andreas Haug
tuuba