fbpx
Osta pilet

 

Paeluv viiulimängija ja vokalist Maarja Nuut on tuntud haaravate lugude jutuvestjana. Tema lood, mis elavad päriselu ja muinasjutu piiril, on ümbritsetud unenäoliste helimaastikega. Tule ja rändame koos Maarjaga kaugele muinasjutumaale, kus saavad ka väikesed kuulajad oma sõnade ja helidega kaasa lüüa. Lapsi ootavad laulud, mängud ja krutskid luuperiga.

Maarja Nuut on maailmas väga hinnatud viiuldaja ja laulja, kelle muusika loob kihilise helipildi ruumis, kus traditsioonilised tantsulood, laulud ja jutud kohtuvad minimalistliku ja eksperimentaalse muusika ning live-luupimisega.

 

Tema repertuaari on võrreldud niisuguste heliloojate muusikaga nagu Arvo Pärt, Philip Glass või La Monte Young, kus ta toob Eesti folgi omapärasel ja köitval viisil rahvusvahelise publiku ette. Esimese Eesti artistina mängis ta maineka maailmamuusika sündmuse WOMEX põhiprogrammis ning viimaste aastate jooksul andnud kontserte Ameerikas, Kanadas ja mitmel pool Euroopas. 2013. aastal ilmus tema debüütplaat „Soolo” ning 2016. aastal „Une meeles“, mis pälvis kiidusõnu ja muusikaedetabelite kõrgeid kohti nii Eestis kui välismaal. Eesti muusikaauhindadel 2017 pälvis ta folk/etno/rahvalik kategoorias parima albumi tiitli.

 

Koostöös Tartu Jazz Club’ga.

Koosseis:

Maarja Nuut
viiul, vokaal