fbpx
Osta pilet

Särav ja võimekas trummar Reigo Ahven, kelle täpset kätt on hinnanud lugematud eesti koosseisud esitleb lõpuks oma trio debüütalbumit „Remember“. Plaadil kõlab ehe jazziklassika, nõnda nagu see võis kõlada jazzi tippajal aastal 1958. “Soov oli mängida jazzmuusikat nii nagu ta toimis oma ajas – elav, spontaanne, inimlik, kordumatu ja vahetu,” kommenteerib trummar. Lisaks kuuleb kontserdil Jukkis Uotila loomingut.

 

Reigo Ahvena energiavaramu on põhjatu – ta veab juba mitmendat aastat jazziklubi Philly Joe’s, mis pälvis 2016. aastal Jazziedendaja tiitli, inspireerib lapsi ja isegi täiskasvanuid trummidega tutvust tegema ning ta mängib paljudes popp- ja jazzansamblites. “Mind on mõjutanud bändid, kus olen mänginud, nagu 4Tune Quartet, Marjamaa Brothers, John Doe, SPAR, Lenna, Vägilased ja Def Räädu.” Reigo Ahvena jaoks on muusika põhiomadusi protsessi nautimine, teadlikkus, et sa ei pea olema kohal, vaid põnevam on teel olla. Bändi tegemine on Ahvena sõnul nagu pereelu – peale pillimängu sobivuse peab ka muu sobiv olema – austus ja teineteise poole paindumine.

 

Trio moodustati viis aastat tagasi, kui Reigo kutsus endaga mängima rahvusvahelise renomeega muusikud, kellega oli ühtne mõistmine – trummar Jukkis Uotila ja basskitarrist-kontrabassisti Peedu Kass. Soome legendaarne trummar ja pedagoog Jukkis Uotila on kõrgelt hinnatud ka pianistina, eriti just jazziklassika stiilse esitajana. Reigo peab teda Euroopa üheks parimaks trummariks. Bassisti jazzitrio Peedu Kass Momentum tuuritab aga aina laialdasemalt välismaal ning kevadisel Jazzkaarel pälvis trio Aasta Jazzansambli tiitli. Jõulujazzil on oodata Reigo Ahvena Triolt isuäratavat ja inspireerivat kontserti.

 

Kuni 31.10.2017 piletid 12.-/8.-

Alates 1.11.2017 piletid 15.-/10.-

Koosseis:

Reigo Ahven
trummid
Jukkis Uotila
klaver
Peedu Kass
kontrabass