fbpx
Osta pilet

Duo Rhizottome Prantsusmaalt pakub ergutavat ja väljakutsuvat live etteastet, mis võib transformeeruda tõeliseks tantsupeoks. Nimi Rhizottome tuleb vanast prantsusekeelsest sõnast, mis tähendab juurelõikajat. Duo mängib pärimusmuusikaainelisi lugusid, laiendades nende traditsioonilisi piire ning tõugates neid improviseeritud lendudele. Armelle Dousset’ ja Matthieu Metzger’ akordioni ja saksofoni ilmekad dialoogid ulatuvad harmoonilisest vestlusest reljeefsete kujunditeni. Nende muusika on tundlik, kuid samas väga energiline, hüpates aeg-ajalt pehmelt lainelt kaootilistele viisidele.

 

Duo sündis aastal 2008. Alguses mängisid muusikud tänavatel ning pidudel repertuaari, mis põhines neo-traditsioonilistel lugudel ja klassikalistel meloodiatel nagu Rameau, Telemann, Schubert jt. Juurtest alustati vaid selleks, et luua midagi uut. Aastatega on duol kujunenud oma isikupärane repertuaar, mida nad esitavad kontserdisaalides ja festivalidel. Armelle Dousset’ ja Matthieu Metzger’ on salvestanud kaks albumit, mille väljaandjaks on NoMadMusic.

 

Rhizottome on esinenud Prantsusmaal, Itaalias, Portugalis, Belgias, Jaapanis ja Koreas. Nende 2017. aasta märtsiturnee on osa Francophonie’ kuust, mille jooksul muusikud annavad kontserte Soomes, Eestis, Lätis, Leedus ning Valgevenes.

 

Täname: Prantsuse Instituut, Adami & Sacem

Koosseis:

Armelle Dousset
akordion
Matthieu Metzger
saksofon