fbpx
Osta pilet

 

Festival XJAZZ esitleb!

 

Sebastian Studnitzky rändab jazzi, klassikalise ja elektroonilise radadel. Trompetist looming on detailirohke, minimalistlik ja läbipaistev, viies kuulaja isiklikku tunnetemaailma. Studnitzky helikeel on liiga omapärane et olla popp, liiga emotsionaalne jazzi jaoks, liiga külluslik elektroonilise muusika jaoks ning liiga gruuvika rütmikaga, et olla avant-garde. Ta on isepäine piirideületaja.

 

Muusik on rahvusvaheliselt hinnatud nii trompetisti kui ka pianistina. Ta on esinenud ja salvestanud artistidega nagu Nils Landgren, Jazzanova, Mezzoforte, Moritz von Oswald ja Dominic Miller. 2012. aastal asutas ta leibeli Contemplate ning 2014. aastal XJAZZ Festivali Berliinis, mille muusikaline juht on ta ka praegu. XJAZZ Festival on kiiresti kasvanud Berliini suurimaks jazzifestivaliks ning raputanud Saksamaa jazziskeenet oma värskete valikute ja ideedega. 2014. aastast on Sebastian Studnitzky ka Dresdeni Muusika Ülikooli jazztrompeti õppejõud.

 

Tema muusikat võrreldakse kujutluspildiga, kus Michael Nyman, Penguin Café Orchestra, Ryuichi Sakamoto, Philip Glass ja Jon Hassel esineksid mäetipus ning looksid enda kajast uue hüpnotiseeriva ja kaasahaarava helimaailma.

 

Kuni 31.03.2017 pilet 12.-

Alates 01.04.2017 pilet 15.-

Koosseis:

Sebastian Studnitzky
trompet, klahvpill
Laurenz Karsten
kitarr
Paul Kleber
bass
Tim Sarhan
trummid