fbpx
Osta pilet

Jõulujazzi peaesineja Stacey Kenti kontsert 2. detsembril on tühistatud seoses lauljatari ema lahkumisega.

Stacey Kenti asemel esineb Jõulujazzil Ameerika lauljatar Shayna Steele.

 

Ameeriklanna Shayna Steele’i jõuline talent ja võimas hääl on vaimustanud kuulajaid nii intiimsetes jazziklubides kui ka suurtes kontserdisaalides, kus ta esineb tihti koos bigbändide ja sümfooniaorkestritega. Jõulujazzi kontserdil 2. detsembril koos Estonian Dream Big Bandiga tuleb esitamisele nii jazziklassika kui ka mõned bossanoova lood. Loomulikult leiab repertuaarist ka jõulumeeleolu loovaid palasid.

 

Lauljatar sündis Kalifornias ja tema lapsepõlv möödus vanemate töö tõttu Ameerika Õhuvägede baasides rännates. Kaliforniast kolis ta perega Oklahomasse, seejärel elas 7 aastat Saksamaal, kust jõudis ringiga tagasi USA-sse Mississippi osariiki, mis on kuulus oma bluusi ja jazzitraditsioonide poolest.

 

Keskkooli lõpudiplom käes ning muusikaõpingud selja taga, kolis neiu New Yorki, kus avanes põnev ja avar muusikamaailm. Kui seni oli ta esitanud peamiselt r’n’b stiilis lugusid, siis nüüd oli aeg oma kõla otsida. Suurt mõju avaldasid nooruses kuuldud Rachelle Farelli, Stevie Wonderi, Aretha Franklini ja Chaka Khani lood. 2005. aastal sattus Steele ootamatu telefonikõne tulemusena uudsesse elektroonilise muusika valdkonda osaledes Moby albumi “Hotel” loos “Raining again”. Nende koostöö jätkus ka looga “Extreme ways”, mis oli “Bourne Ultimatum” filmi tunnusmuusika, ja albumil “Last Night”, mille lugu „Disco Lies“ jõudis US Billboardi tantsumuusika edetabelis 1. kohale ning mida kasutati filmide „Cloverfield“ ja „The Backup Plan“ taustamuusikas. Shayna Steele’i häält on kuuleb veel filmide „Hairspray“, „Seks ja linn 2“, “Bourne Legacy”, HBO sarjas „The Sopranos“ jt. Shayna Steele on ka tunnustatud Broadway näitleja ja laulja – ta on mänginud muusikalides “Rent”, “Jesus Christ Superstar” ja “Hairspray”. Oma muusikukarjääri jooksul on ta tausta laulnud artistidele nagu Lizz Wright, Bette Midler, John Legend, Queen Latifah, Dolly Parton, Rihanna ja Kelly Clarkson.

 

Steele alustas lugude kirjutamist 2002. aastal koos oma elukaaslase pianist David Cookiga ning koos leiti kiiresti loominguline sünergia. Omanimelise debüüt-EP soul-funk singel „High Yella“ osutus üliedukaks ning uut mõju lauljanna soolokarjäärile. Nüüdseks on Shayna Steele sooloartistina olnud soojendajaks legendile nagu George Clinton and The Sugar Hill Gang, musitseerinud koos Bjorkestra ja teistega. Muuhulgas on lauljatar esinenud ansambel Snarky Puppy’ga esines lauljatar muuhulgas mainekal North Sea Jazzil ja Nizza Jazzifestivalil.

 

Shayna ja David Cooki esimene täispikkuses album „I’ll Be Anything“ (2009) viis lauljatari Ameerika muusikamaastiku suurele kaardile. Albumile järgnesid väljamüüdud kontserdid Los Angeleses, San Franciscos, New Yorgis, Roomas ja mujal maailmas. 2013. aastal salvestati Shayna originaallugu „Gone Under“ Snarky Puppy “Family Dinner Volume 1” albumile, mis pälvis 2014. aastal Grammy auhinna. Shayna Steele’i teisel täispikal albumil „Rise“ (2015) osalesid jazzistaarid Christian McBride, Eric Harland, Marcus Miller ja teised. Album pälvis rohkelt kiitust kriitikutelt ja fännidelt. Hetkel töötab Shayna Steele oma kolmanda albumi kallal.

 

Lauljanna Shayna Steele’i repertuaar täieneb pidevalt, ta kirjutab uut muusikat ja on väga oodatud artist suurtel lavadel ning uue aasta alguses võib teda kuulda Tusconi, Chattanooga, Detroiti ja Shreveporti sümfooniaorkestritega. Eesti kontserdile lendab ta otse Ameerikast, kus töötab parasjagu oma kolmanda albumi kallal.

 

Koosseis:

Shayna Steele
vokaal
Estonian Dream Big Band
Siim Aimla
dirigent