fbpx

Jõulujazzi peaesineja Stacey Kenti kontsert 2. detsembril on tühistatud seoses lauljatari ema lahkumisega. 

Stacey Kenti asemel esineb Ameerika lauljatar Shayna Steele.

Lisainfo asub siin.

 

Ameeriklanna Stacey Kent on armastatud ja edukas jazzilaulja tänastel jazzilavadel. Staari kaunis varjundirikas hääl lummab publikut alates esimestest hetkedest ning ta kontserdid maailma mainekatel jazzifestivalidel on välja müüdud. Ta valdab inglise, portugali ja prantsuse keelt ning ta heliplaadidki, mida on müüdud üle kahe miljoni, on salvestatud erinevates keeltes. Jõulujazzi kontserdil esineb Grammy nominatsiooni pälvinud lauljatar koos saksofonistist abikaasa Jim Tomlinsoni ja meie unistuste jazzorkestri Estonian Dream Big Bandiga. Peale edukaid esinemisi Bordeaux Symphony Orchestraga on Kentil ilmumas ambitsioonikas albumiprojekt, mille raames leiab aset laiaulatuslik turnee maailma eri paigus.

 

Mitmed Kenti albumid on saavutanud plaatina- ja kuldplaadi staatuse. Ta on pälvinud Inglismaa ja BBC parima jazzilauljatari tiitlid. Kuldplaadi staatuseni jõudnud prantsusekeelse albumi „Ranconte-Moi“ eest auhinnati teda ka ordeniga Ordre des Arts et des Lettres.

 

Ameerikas sündinud ja kirjandust õppinud Stacey Kenti lauljakarjäär sai alguse Londonis, kus ta õppis mainekas Guildhall School of Music and Drama’s. Tudengiaastail hakkas ta esinema legendaarses Ronnie Scott’i klubis ja populaarses Café Boheme’s. Nooruses klaverit õppinud lauljatar avastas juba teismelisena Stan Getzi, Astrud ja Joao Gilberto ning Antonio Carlos Jobimi ajatud jazzi ja bossanoova võnked, mis said võtmerolliks edaspidise repertuaari ja isikupära kujunemisel. Jazziklassika ja bossanovad moodustavad tänagi lauljatari repertuaari tuumiku.

 

1997. aastal ilmus Kenti debüütalbum “Close Your Eyes”, millest sai alguse lauljanna laiem tuntus. Tema varasemad albumid sisaldavad jazziklassika pärleid; George Gershwini ja Richard Rodgersi muusikale on ta pühendanud lausa terved heliplaadid. Grammy nominatsiooni parima vokaaljazzi albumi kategoorias tõi aga 2007. aastal ilmunud kauamängiv “Breakfast on the Morning Tram”. Pärast 2008. aasta edukat kontserdireisi Brasiiliasse avastas ta lisaks juba mainitud Jobimile ka Jazzkaarel esinenud laulja-helilooja Marcos Valle ning bossanoovade teise suurmeistri Roberto Menescali loomingu.

 

Stacey Kenti kõikide heliplaatide arranžeeringud on teinud ta abikaasa Jim Tomlinson, kes mängib lauljatari ansamblis tenor- ja sopransaksofoni ja flööti ning vajadusel teisigi instrumente. Nende koostöös sündinud looming on maitsekas ja nüansipeen, kus lüürika kõrval kohtab ka mõnusat huumorit ning kõik see avaldab muljet ka kuulajaile. Lauljatari teine oluline koostööpartner on jaapani päritolu briti novelist Kazuo Ishiguro, kelle sulest on sündinud mitmed tekstid Kenti muusikale.

 

Eesti publikul on esmakordne võimalus nautida maailma ühe ehedama jazziklassika esitaja ja eestimaise tipporkestri suurejoonelist koostööd.

 

Kuni 31.10.2017 piletid 35.-/27.-/20.- vastavalt istekohale

Alates 1.11.2017 piletid 42.-/35.-/27.- vastavalt istekohale

Koosseis:

Stacey Kent
vokaal
Jim Tomlinson
saksofon
Estonian Dream Big Band
Siim Aimla
EDBB juht