fbpx
Osta pilet

 

Pariisis resideeruv armeenia pianist ja helilooja Tigran Hamasyan on 30nda eluaasta künnisel saavutanud tuntuse oma generatsiooni ühe unikaalsema ja silmapaistvama jazzpianistina. Tema jõuline muusika on üllatusterohke – ebatavaline kooslus etnomuusika elementidest, minimalistlikust elektroonikast, jazzist ja rokist, tormiliselt vahelduvate taktimõõtude, dünaamika ja akustilistest elektroonilistesse sulanduvate toonidega. Teda võib teenitult pidada jazzi üheks tulihingelisemaks pianistiks, kellele meeldib luua fantaasiaküllaseid stiiliseoseid, liites rikkaliku armeenia muusikapärandiga bebop’i, thrash metal’i ja dubstep’i elemente.

 

Tigran kasvas muusikakeskses peres, alustades klaveril Louis Armstrongi, Led Zeppelini ja Queeni lugude harjutamisega. Varajases nooruses sai talle südamelähedaseks ka armeenia rahvamuusika, mis on tema suurimaks innustajaks seniajani. Oma värvika karjääri jooksul on ta võitnud mitmeid mainekaid auhindu – peaauhind 2006. aastal Thelonious Monk-nimelisel rahvusvahelisel konkursil, parima pianisti tiitel 2013. aastal Montreaux Jazz Festivalil, 2015. aastal võitis ta Paul Acketi nimelise auhinna North Sea Jazz Festivalil ja 2016. aastal pälvis ta saksa-Grammyks nimetatud Echo Awardi parima rahvusvahelise klaverialbumi “Mockroot” eest. Hamasyani loomingut on välja andnud plaadifirmad Red Loins, Nonesuch ja ECM. Tema diskograafiasse kuulub elektroakustilise trioga salvestisi ja ka koostööalbum Jerevani kammerkooriga, mis keskendub iidsele armeenia vaimulikule muusikale. Ta on tuuritanud koos Dhafer Youssefiga, esinenud koos maroko laulja Hindi Zahraga, rootsi bassisti Lars Danielssoniga ja vietnami kitarristi Nguyen Le’ga, kellest viimane astub üles ka Jazzkaarel eriprojektis Kristjan Randalu Limes Occidentalis.

 

Tigrani värskeim ambitsioonikas projekt on 2017. aastal ilmuv kaheksas bändikoosseisule kirjutatud album “An Ancient Observer”, mis uurib tänase maailma ja ajaloo hoomamatut mõju kaasaegse elu tahkudele läbi isikliku tunnetusprisma. Meloodiavirtuoosi ja rütmimeistrina kuulub tema fännibaasi nii jazzi kui ka proge-metali kuulajaid. Tema talenti hindavad kõrgelt ka Brad Mehldau ja Herbie Hancock. Jazzkaare publik kohtub Tigran Hamasyaniga juba teist korda, 2012. aasta Jõulujazzil sai tema karismaatilisest detailipeenest pianismist osa täissaal.

 

Täname: Armeenia Suursaatkond

 

Kuni 31.03.2017 piletid 20.-/15.-

Alates 01.04.2017 piletid 25.-/20.-

Koosseis:

Tigran Hamasyan
klaver