fbpx
Osta pilet

Inglase Tom Adamsi hääl jätab kuulajad keeletuks ning tema kaunis falsett on lausa maagiline. Kriitikutel jätkub lauljale-pianistile-heliloojale vaid kiidusõnu. Tema hüpnotiseerivat häält on võrreldud lauljatega nagu Thom Yorke, Jeff Buckley ja Jon Hopkins. Adamsi andekusest saadi laiemalt teada, kui ta 2014. aastal Berliinis Nils Frahmi kontserti külastas ning julgelt publiku seast lavale astus.

Laulja sündis ja kasvas Cambridge’s, mis on Inglismaa üks iseloomulikuimaid tasandikke. Arvatakse, et just see avarus ning piiramatus on tema muusikat mõjutanud ning helis on kuulda looduse jõudu. Tema muusika võib ühel hetkel kasvada intiimsest klaveripalast mägedekõrguseks helivalliks.

 

Alustades klaveriõpinguid noores eas avastas Tom peagi, et improvisatsioon ja uue muusika kirjutamine tulevad talle lihtsamalt kui noodist lugemine. Teismeeas sai ta esimese kitarri ning hakkas omaloomingut kirjutama. Yorgi Ülikoolis muusikat õppides oli noormehel võimalus avastada nii klassikaline kui elektrooniline muusika ning nende kahe stiili kombinatsioon on tugevalt tema helipilti mõjutanud.

 

Nils Frahmi mänedžer viis Tomi kokku praeguse plaadifirmaga Kowloon Records. Uued tuuled ja elupaik Berliinis tõid ka uuendusi loomestiilis. “Kui enne proovisin kõike oma muusikas perfektseks lihvida, siis praegu olen õppinud hindama ka müra ning ebatäiuslikkust.” Oma moodsas minimalistlikus stiilis kasutab ta kammermuusika elemente ja eksperimenteerib elektroonikaga.

 

Oma arranžeerija- ja heliloojavõimeid on Tom Adams näidanud Universal Picture’si filmi “The knife that killed me” originaalmuusika kirjutamisel ning Deutsche Grammophoni alt väljaantud Max Richteri loo “Berlin By Overnight” remiksimisel. 2016. aastal ilmus tema esimene EP “Voyages by Starlight” ning sellele järgnes 2017. Aastal debüütalbum “Silence”, mis viib kuulaja kaheksa improvisatsioonilise palaga sisekaemuslikule rännakule.

 

Kuni 31.10.2017 piletid 20.-/15.-

Alates 1.11.2017 piletid 25.-/20.-

Koosseis:

Tom Adams
vokaal, klaver, elektroonika