fbpx
Osta pilet

Trump Conception on Janno Trumpi loomingut esitav jazzi, funky, jazzroki ja maailmamuusika piirimail mängiv 10-liikmeline gruuviorkester. Tänavuse Noore Jazzitalendi auhinna pälvinud bassist Janno Trump kutsus bändi kokku 2015. aasta kevadel ning täpselt aasta hiljem valmis nende debüütalbum “One”, mis teenis kohe muusikaajakirjanike ja kuulajate poolehoiu. Albumit esitleti mitmetel kontsertidel ja festivalidel nagu Jazzkaar ning Sõru Jazz. Sügisjazzil esitleb Trump Conception värsket live-albumit.

 

Janno Trump lõpetas 2012. aastal Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli basskitarri erialal ja 2016. aasta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazz-bassi erialal. Heliloominguga hakkas ta tõsisemalt tegelema Otsakoolis, kus tema kompositsioonid pälvisid kahel Uno Naissoo nimelisel loomingukonkursil auhinnalised kohad. Bassisti mäng on aastate jooksul toetanud väga erinevaid jazz- ja poppartiste nii nende plaatidel kui ka kontsertidel. Lisaks oma gruuviorkestrile osaleb Janno Trump veel ansamblites Funkifize, Late’s 5, Linda Kanter Quartet ja The Swingin’ Sisters & Band.

 

“Ei juhtu just sagedasti, et Eesti muusikud astuvad mustade muusikute pärusmaale ja vannuvad truudust gruuvile. Trump Conception, eesotsas bassist Janno Trumpiga, on seda teinud ja tulemuseks on enneolematul tasemel kőlav orkestreeritud r’n’b ja tipptasemel groove,” kiidab ansamblit Hedvig Hanson.

Trump Conceptioni kontserdid ulatuvad ka Eestist kaugemale – 2017. aasta suvel esinetakse Klaipeda Jazz Festivalil Leedus ja Saulkrasti Jazz Festivalil Lätis.

 

Trump Conceptioni kontserdid ulatuvad ka Eestist kaugemale – 2017. aasta suvel esineti Klaipeda Jazz Festivalil Leedus ja Saulkrasti Jazz Festivalil Lätis. Kontserdireiside vahepeal salvestas bänd suvel oma teise albumi „Wait For It“. Uus muusikaline materjal valmis Eesti Raadio 1. stuudios, kus lisaks helile jäädvustatakse samaaegselt ka videopilt. Erinevalt eelmisest albumist, on seekord tegu live-albumiga, kus lisajõuna kutsutakse appi ka Liis-Helena Väljamäe keelpillikvartett. Heli salvestas ja ka järeltöötles Jose Diogo Neves ning videorežissöör oli Martin Randalu.

Koosseis:

Janno Trump
basskitarr, kompositsioonid
Madis Muul
klahvpillid
Pent Järve
kitarr
Dmitri Nikolajevski
trummid
Caspar Salo
perkussioon
Danel Aljo
tenorsaksofon
Keio Vutt
baritonsaksofon
Allan Järve
trompet
Tanel Kuusk
trompet
Johannes Kiik
tromboon
Keelpillikvartett:
Liis-Helena Väljamäe
I viiul
Maarja Allik
II viiul
Eva-Maria Sumera
vioola
Kristian Plink
tšello