fbpx
Osta pilet

Vincent D’jon Perette, artistinimega Vinx on kahtlemata kaasaja üks andekamaid vokaalimprovisaatoreid. Tema stiilivõimekus, mille keskmes on laulja kandev ja mahlakas bariton, ulatub jazzist funky’ni ja bossanoovast bluusini. Mitmekihilised meloodiad ja rütmistruktuurid on haaranud endasse mõjutusi kogu maailmast ja tema värvikas kompositsioonitaju koos ladusa laulukirjutamisoskusega paneb ka sooloesinemised kõlama orkestrina. Enda muusikat on ta nimetanud ürgseks popiks, millele annab oma võlu ilustamata lihtsus ja kirglik tunnetus ning kust ei puudu ka huumorinoodid. Vinx on esinenud maailma paljudel jazzifestivalidel, sealhulgas ka 1999. aasta Jazzkaarel täismajale koosseisuga Jungle Funk.

 

Enne muusikamaailmasse sisenemist oli Vincent lootustandev kolmikhüppaja, kuid traagiline vigastus pani karjäärile punkti. Treeneriamet Los Angeles’is viis teda kokku meelelahutusmaailma kuulsustega. Alustanud restoranimuusikuna, mängis Vinx löökriistu Herbie Hancocki, Lou Reedi, Stingi, B.B. Kingi ja Sinead O’Connori ja paljude teiste taustabändides. Tõuke Vinxi muusikuteele andis 1987. aastal Tom Jones, kes salvestas tema loo “Touch My Heart”. 1990. aastal alustas mees soolokarjääri ja tema albumitel on osalenud teiste hulgas Branford Marsalis, Stevie Wonder, Sheryl Crow ja Taj Mahal. Löökpille pole ta unustanud praegugi – pea alati on tal kontsertidel kaasas djembe võludes sellel virtuoosseid rütmimustreid.

 

Vinxilt ilmunud kümmekond albumit, millest esimene “Rooms In My Fatha’s House” ilmus 1991. aastal. Sting, kes oli ka Vinxi muusikaande austajaks, kutsus ta musitseerima “The Soul Cages” plaadile ja tuurile. 1993. aastal ilmunud albumil “The Storyteller” lõid kaasa ka Stevie Wonder, Omar ja Cassandra Wilson. Ta osales ka Cassandra auhinnatud albumi “Blue Light Til Dawn” salvestusel ja maailmaturneel.

 

Jõulujazzi kontserdil kuuleme Vinxi nii vastilmuva albumi kui ka senise karjääri menukamaid lugusid.

 

“Vinx on nagu kingitus, mille sa teed inimesele, kellest väga hoolid.” – Stevie Wonder
“Innovatiivse vokaaljazzi tulevik on kindlates kätes, kui meil on Vinx.” – Al Jarreau

 

Kuni 31.10.2017 piletid 30.-/25.-/20.- vastavalt istekohale

Alates 1.11.2017 piletid 35.-/30.-/25.- vastavalt istekohale

Koosseis:

Vinx
vokaal
Alfio Origlio
klaver
Reggie Washington
bass
Patrick Dorcean
trummid