fbpx
Osta pilet

 

Eksootiline klubibänd Yemen Blues armastab energiaküllast kombinatsiooni Lähis-Ida kõladest, millele on vürtsiks lisatud funki, bluusi ja rokki. Sündinud kõlapilt austab Jeemeni ja Lääne-Aafrika muusikalisi traditsioone ning kaasaegsete muusikakihistuste sulamis vaatab bändi looming korraga nii minevikku kui tulevikku, olles ajatu ja samas tabavalt ajakohane. Ansambli karismaatiline liider on laulja-helilooja Ravid Kahalani.

 

Ravid kasvas üles traditsioonilises Jeemeni perekonnas, kus oli au sees oma traditsiooniline rahvamuusika. Bändile muusikat luues ühendas ta rahvamuusika elemendid bluusi, funki, klassikalise ooperi ning ka Põhja- ja Lääne-Aafrika souliga. 2010. aastal loodud Yemen Blues’i on koondunud lisaks andekale Kahalanile teisedki tippmuusikud – Itamar Doari, Rony Iwryn, Shanir Blumenkranz ja Itamar Borochov. Ansambli mõjutuste eklektiline virvarr kandub edasi ka lavale, kus romantilised meeleolud vahelduvad energiaplahvatuste ja tormakamate pööretega. Puhkpille ja idakõlalist oud’i toetavad tantsulised haaravad rütmimustrid, võimas kõlapilt ja rikkalikud vokaalpartiid. Kahalani muusikalist tunnetust on võrreldud ühteaegu nii Mississippi Delta bluusimeeleoluga kui ka Prince’ile omase falsetiga.

 

Bändi esimene album “Yemen Blues” (2011) nimetati Kanadas ajakirja “Le Devoir” poolt aasta maailmamuusika albumiks ning Rootsis ajalehe SvD poolt aasta albumiks. Koostöös legendaarse maailmamuusika- ja elektroonikaprodutsendi Bill Laswelliga avaldasid nad 2015. aastal albumi “Insaniya” .Viimaste aastate jooksul on Yemen Blues vallutanud klubilavasid üle maailma kogudes aina enam populaarsust. Bänd on tantsitanud publikut nii Womexil, Elbjazzil, Roskilde festivalil, globalFEST’il, Luminato festivalil Torontos ja mujal.

 

Yemen Blues’i sõnum on ühtsus – kõik ansambli liikmed armastavad muusikat ning selles toovad nad kokku erinevad mõjutused ja usutraditsioonid.

 

Täname: Iisraeli Suursaatkond

 

Kuni 31.03.2017 piletid 20.-/15.-

Alates 01.04.2017 piletid 25.-/20.-

Koosseis:

Ravid Kahalani
vokaal, gimbri
Itamar Doari
löökpillid
Rony Iwryn
löökpillid
Shanir Blumenkranz
bass, oud
Tomer Bar
klahvpillid
Aviv Cohen
trummid