fbpx
Osta pilet

Yussef Kamaal on Londoni duo, mille moodustavad löökpillimängija Yussef Dayes ja klahvpillimängija Kamaal Williams (Henry Wu). Yussef on tuntud eelkõige kosmilise afrobeat ansambli United Vibrations rütmimeistrina ja Kamaal tähelepanuväärse produtsendina. Jazzispetsialist Gilles Peterson võttis koosseisu oma Brownswood plaadifirma tiiva alla pelgalt nende live-esinemise põhjal. Duo bassipõhine ja moodne kõla on raamistatud jazzivõngetega, mille keskmes on rütmidel ja akordidel põhinevad Londoni jungle, grime ja broken beat’i tuksed. Iseõppijatena on nad jõudnud isikupärase helikeeleni ja nende debüütalbum “Black Focus” ilmus 2016. aastal Brownswood Recordingsi all.

 

Yussef Kamaali moto on luua meelt ja keha liigutavat jazzi ja taaselustada jõuline sära, mis muusikute arvates on kaasaegses jazzis muutunud aina haruldasemaks. Nende album on toonud tagasi 70ndate elektrit täis eksperimentaalsed ja julged kõlad, kus kohtuvad Herbie Hancock, Miles Davis, Billy Cobham ja Mahavishnu Orchestra. Paljud nende lood on sündinud spontaanselt ja sellisena ka salvestatud, jättes palade kulgemise ja kompositsiooni vabaks ja loomulikuks. “Black Focus” on album, mis tutvustab kuulajatele sümbioosi jazzi ajaloost ja uudsetest kõladest, vaadates julgelt briti jazzi tulevikku.

 

2017. aastal ootavad koosseisu ees mitmed esinemised Euroopa mainekates klubides, aga ka ülesastumised lisaks Jazzkaarele North Sea Jazzil ning Pori Jazzil. Tallinnasse tuleb Yussef Kamaal neljaliikmelise koosseisuga.

 

Henry Wu presents: The Kamaal Williams Ensemble featuring  Mcknasty, Henry Wu, Tom Driessler, Diana Adelaide Rocha De Brito.

 

Kuni 31.03.2017 piletid 20.-/15.-

Alates 01.04.2017 piletid 25.-/20.-

Koosseis:

Henry Wu
klahvpillid
Diana Adelaide Rocha de Brito
vokaal
Tom Driesser
bass
Mcknasty
trummid