fbpx
Osta pilet

Saksofonist Aleksei Kruglov on üks tuntumaid Moskva jazzmuusikuid ning Jaak Sooäär, Mihkel Mälgand ja Tanel Ruben kuuluvad Eesti jazzitippude hulka. Nad kõik on aktiivsed ja tuntud ka rahvusvahelisel areenil. Kvartett loodi 2010. aasta aprillis ja juba esimestest esinemistest alates tekkis muusikute vahel hea klapp. Nende esimese albumi “Karate” andis välja Briti mainekas plaadifirma Leo Records. Ansambli muusika lai ampluaa omaloomingust vene klassikani on äratanud kõikjal tähelepanu.

 

Kvartett on korduvalt esinenud Venemaal, USA-s, Hiinas, Prantsusmaal, Eestis ja Soomes ning rõõmustanud paljude jazzifestivalide, sealhulgas ka Jazzkaare kuulajaid. Teise albumi “Sea Colours” andis 2012. aastal välja vene plaadifirma SoLyd Records. Muusikute kolmas album “The Mighty Five” koosneb tervenisti 19. sajandi vene heliloojate rühmituse „Võimas Rühm“ liikmete Mussorgski, Rimski-Korsakovi, Borodini ja Balakirevi meistriteostest. „Nende tuntud teoste harmooniad ja vormid on väga inspireeriv materjal jazziimprovisatsiooni jaoks – algupäraselt väga tugevad meloodiad, olgu siis tegu Mussorgski paladega tsüklist „Pildid näituselt“ või Borodini ooperi „Vürst Igor“ muusikaga, kõlavad väga hästi ka tänapäevase heli kontekstis“, kinnitab ansambli üks liidritest kitarrist Jaak Sooäär. Albumi andis välja vene plaadifirma Art Beat ning see valiti 2014. aasta detsembris Euroopa jazzi edetabelisse.

 

2019. aastal on kvartetil kavas jätkata seiklusi vene klassikalise muusika radadel. Plaadifirma Art Beat on neilt tellinud kava Pjotr Tšaikovski muusikaga. Album on plaanis välja anda 2019. aasta sügisel, kuid Talvejazzi kuulajad saavad esimeste seas nautida uut materjali.

Koosseis:

Aleksei Kruglov
saksofonid
Jaak Sooäär
kitarr
Mihkel Mälgand
kontrabass
Tanel Ruben
trummid