fbpx
Osta pilet

”25 anniversary tour” feat. Dennis Chambers, Ulf Wakenius & Gary Grainger

Maailma tippsaksofonist ja produtsent Bill Evans sai laiemalt tuntuks 21-aastasena, kui ta 1980. aastal kutsusti Miles Davise bändi, kus ta osales kontsertidel ja kuue albumi salvestamisel. Evansi koostööpartnerid on olnud John McLaughlin, Herbie Hancock, Mick Jagger ja Willie Nelson ja veel paljud Ameerika tippmuusikud. Nüüdseks 24 sooloalbumit avaldanud muusik ja mitmekordne Grammy nominent on jätkuvalt avastamas uusi muusikalisi horisonte, tuuritades erinevate artistide ja ka enda koosseisudega Bill Evans Soulgrass,  The New Bill Evans Band ja Bill Evans Petite Blond II.

 

Saksofonisti muusika ammutab inspiratsioone ameerika muusika juurtest – americanast ja jazzist. Fusion-grupiga Soulgrass salvestas muusik 2005. ja järgnevatel aastatel 4 albumit ja tuuritas  kümmekond aastat. 2015. aastal asus Evans vallutama uusi sfääre nime all Bill Evans Band, mis kujunes jõuliseks kollaažiks jazzist, rokist ning gruuvivast instrumentaal-  ja vokaalmuusikast. Tema hiljutine 2016. aastal ilmunud album “Rise Above” on muusiku kõige kergemini haaratav teos, mis on keskendunud vokaalpaladele paljude külalislauljatega, sidudes hingestatud meloodiad haarava rütmimaailmaga.

 

Praegusel turneel “Petite Blonde II” tähistab Bill Evans omanimelise grupi esinemiste 25ndat aastapäeva, See on järg 1992. aasta suurele Euroopa-turneele ja samanimelisele live-albumile. Omaaegne turnee kujunes väga menukaks ja salvestust on peetud üheks parimaks instrumentaal-jazzfunk kontsertplaadiks.  Arvestades sündmuse legendaarset staatust, taaselustas Evans kunagise nime ja lõi uue repertuaari spetsiaalselt praegusele ansamblikoosseisule.

 

Legendaarne trummar Dennis Chambers on iseõppinud rütmimeister, kes alustas harjutamist juba 4-aastaselt ja on nüüdseks mänginud koos John Scofieldi, George Duke’i, Santana, John McLaughlini, Mike Sterni, grupiga Parliament/Funkadelic ja paljude teistega. Ta on tuntust kogunud ainuomase mängutehnika- ja kiirusega, mis lubab mängelda paljude erinevate stiilide vahel.

 

Bassist Gary Grainger tõusis muusikataevasse 70ndate lõpus, salvestades ja esinedes koos staarkoosseisu Earth, Wind & Fire soojendusbändiga The Pockets. 80ndail mängis ta John Scofieldi ja Whitney Houstoni live-koosseisudes, 90ndail sai temast lisaks ka nõutud heliinsener ja produtsent.

 

Rootsist pärit kitarrist Ulf Wakenius on tänases muusikamaailmas hinnatumaid pillimehi, tema mängu on ülistanud John McLaughlin ja Pat Metheny. Ta on koostööd teinud Herbie Hancocki, Mike Breckeri, Milt Jacksoni, Toots Thielemansi, Chris Potteri ja paljude teiste jazzitippudega. Eriliseks peetakse Wakeniuse oskust siduda suurepärane rütmitunnetus meeldejäävalt lüürilise meloodiajoonisega. Tema duo Guitars Unlimited nautis 80ndail Skandinaavias laialdast populaarsust, millele järgnes ülimalt edukas pikaajaline koostöö bassistide Niels-Henning Örsted Pederseni ja Ray Browniga, mille salvestised tõusid Ameerika jazzitabelite tippu. Koos Pederseniga avas 1996. aastal Wakenius ka esimese Jõulujazzi festivali Tallinnas.

Koosseis:

Bill Evans
saksofon
Ulf Wakenius
kitarr
Gary Grainger
bass
Dennis Chambers
trummid