fbpx
Osta pilet

Viru Keskus kutsub:

 

Bobby McFerrin on vaieldamatult jazzmuusika karismaatilisemaid ja säravamaid vokaliste. Ühe-mehe-hääleorkester, muusikastiilide ühendaja ja tänapäevase vokaaljazzi uuendaja on pälvinud 10 Grammy auhinda ning müünud üle paarkümne miljoni heliplaadi. Muusikule kuulub publiku jäägitu armastus.

 

Neljaoktavilise hääleulatusega McFerrin on üks muusikamaailma imedest. Laulja tämbris kohtuvad värvikad mõjud globaalsetest kõladest – lisaks jazzile on sinna punutud maailmamuusika sooje rütme ja popmuusika kaasahaaravust. Jazzis on ta leidnud tunnustuse absoluutse tipuna – tema voolavad meloodiad, lopsakad harmooniad, leidlikud häälitsused, väljamõeldud keeled, vaikus, palved ja naer teevad tema igast kontserdist meistriteose.

 

“Ma soovin, et publik tunneks sama vabadust, mida ma ise lauldes tunnen. Tahan, et nad järgmisel hommikul oma köögis laulmist jätkaksid,” ütleb maestro.

Bobby McFerrini vokaalkunst on inspiratsiooniallikas nii vokalistidele, a capella ansamblitele ja beatboksijatele üle maailma. Ta on samuti kõrgelt hinnatud klassikalises muusikas ja etnoringkondades. Lisaks sooloesinemistele on ta koostööd teinud paljude maailma tippmuusikutega nagu Yo-Yo Ma, Chick Corea, Herbie Hancock ja teised, dirigeerinud sümfooniaorkestreid ja juhtinud improvisatoorseid a capella vokaalgruppe. 80. aastate algusest oma erakordsusega publikut vapustanud talent kogus kuulsust kontsertidega, mis kulgesid algusest lõpuni improviseeritult – hääleakrobaatika ja tubli annus huumorit said tema kaubamärgiks. Maailmas ei leidu muusikakuulajat, kes ei teaks McFerrini kõige nakatavamat hitti “Don’t Worry Be Happy”.

 

Muusiku otsiv vaim ei ole jäänud loorberitele puhkama ja jätkuv avastamistuhin saadab teda siiani kõigis tegemistes. Tema 2013. aastal ilmunud album “SpiritYouAll” teeb kummarduse ameerika muusika pärandile, kus põimuvad folgi-, bluusi- ja rokitraditsioonid artistile ainuomases käsitluses. Olgu mis suund tahes, Bobby McFerrini muljetavaldavat annet kroonib alati artisti muhe heasoovlikkus ja naerusuine optimism. Jazzkaarel esineb laulja teistkordselt ja see kontsert on hingeminev kingitus festivali 30. sünnipäevaks. Seekord toob Bobby McFerrin endaga kaasa musitseerima neli säravat ameerika vokalisti.

Koosseis:

Bobby McFerrin
vokaal
Rhiannon
vokaal
Judith Vinar
vokaal
David Worm
vokaal
John Blake
vokaal