fbpx
Osta pilet

Intiimse ja hingekeeli liigutava kõlaga taani duo Bremer/McCoy summeerib kõike, mida modaalse jazzi austajad võiksid ihata –siin on kadunud aegade nostalgilisi toone, kõlades samaaegselt tänapäevasena, neis on lihtsust ja selgust, mis paneb loomingu orgaaniliselt elama. Duo muusikast võib leida Eric Satie’likku minimalismi, Jan Johansson’likku skandinaavia melanhooliat ja dub-reggae muusikale omast sügavbassilikku kandvust.

 

Jonathan Bremer ja Morten McCoy on lapsepõlvesõbrad, keda liidab ühine visioon luua meditatiivset muusikat, mis kaotaks barjääri esineja ja kuulaja vahel. Kontrabassist Jonathan Bremer on juba aastaid taani jazziskeene huviorbiidis, kuuludes legendaarse jazziklubi Montmarte majabändi. Ta on avaldanud kaks albumit ansambliga Surf In Stereo, samuti osalenud taani legendpianisti Niels Lan Doky salvestustel ja maailmaturneedel. Teda paelub naturaalse bassiakustika sidumine elektroonika ja dub-võtetega, tutvustades seeläbi traditsioonilist pilli avastamata nurkade alt.

 

Pianist Morten McCoy tundlikud klaveripassaažid liidavad duo loomingu ühtseks tervikuks, mis suhtleb kuulajate südamesoppidega sõnadetagi. Lisaks duole juhib pianist ka omanimelist sekstetti.

 

Bremer/McCoy armastus sooja ja elava helipildi vastu väljendub muusikute salvestusesteetikas – nad kasutavad ainult analoogtehnikat ning kannavad samad printsiibid üle ka live-esinemistesse, kus käsitööna valmistatud spetsiaalne kõlarisüsteem suudab kanda kõige sügavamaid basse, tehes sellega kummarduse Jamaika kuulsatele soundsystemitele.

 

Duolt on ilmunud kolm albumit, millest hiljutine, 2016. aastal ilmunud “Forsvinder” on juba muutunud melomaanide poolt hinnatud rariteediks.

 

Täname: Taani saatkond, Taani Kultuuriinstituut

Koosseis:

Morten McCoy
klaver, elektroonika
Jonathan Bremer
kontrabass