fbpx
Osta pilet

Telliskivi Loomelinnaku sünnipäev:

 

Ameerika multiinstrumentalist Cory Henry on tunnustust kogunud organisti, pianisti, laulja ja gospelmuusikuna. 30ndate eluaastate künnisel muusik on tuuritanud tippartistidega nagu Bruce Springsteen, Aretha Franklin, Robert Glasper, Boyz II Men, The Roots ja paljude gospelmuusikutega.

 

Klassikalise hammond-oreli kõlaga tegi ta tutvust 2-aastaselt, 6-selt esines ta juba üles Harlemi kuulsas kontserdisaalis Apollo Theater. Cory Henry muusikukarjäär sai hoo sisse aastal 2006, mil ta osales jazzilegend Kenny Garreti tuurikoosseisus organistina. Peagi avanes muusikul võimalus musitseerida ka Brooklyni supergrupi Snarky Puppy kontsertidel ja salvestustel. Selle ansambli koosseisus 10 aastat tuuritanud Cory Henry on pälvinud koos Snarky Puppy’ga ka kolm Grammy auhinda.

 

Muusiku esimene sooloalbum “Gotcha Now Doc” ilmus 2012. aastal, teine album “First Steps” nägi ilmavalgust aastal 2014, peagi sündis ka Cory Henry ansambel The Funk Apostles. 2016. aastal ilmunud “The Revival” albumi keskmes särab Cory Henry lemmikinstrument hammond-orel. Henry kaks viimast albumit jõudsid ka Billboardi edetabeli Top 10-sse. Oma muusikas keskendub ta gospeli, jazzi ja souli juurtele, näidates, et orelikõla ei ole mõeldud ainult kirikutseremooniateks. Cory Henry kordumatut stiili on inspireerinud jazzpianistide Oscar Petersoni, Art Tatumi, samuti ka Georg Duke’i ja Jimmy Smith’i looming. Cory Henry on ka suurepärane laulja ja laulukirjutaja, kelle looming paistab silma sügava sõnumi ja emotsionaalsusega.

 

Cory Henry uus album ilmub juba kooseisuga The Funk Apostles, mille kõladesse on sünteesitud erinevad muusikalised mõjutajad – Marvin Gaye, Michael Jackson, Prince, Herbie Hancock, Jimi Hendrix, Stevie Wonder ja paljud teised, kelle klassikaks saanud pärand saab uue kõla mitmekülgse muusiku ainulaadses tõlgenduses. Cory Henry oskab futuristliku ja retro, eksperimentaalse ja klassikalise muusika ühte helimaailma kokku tuua, mis teeb temast praeguse muusikamaailma ühe põnevama bändiliidri ja looja.

Koosseis:

Cory Henry
hammond-orel, klaver, vokaal
Nicholas Semrad
klahvpillid
Adam Agati
kitarr
Sharay Reed
bass
Taron Lockett
trummid