fbpx
Osta pilet

Taani legendaarse helilooja-löökpillimängija Marilyn Mazuri juhitud projektansambli Criss Cross kontserdil osalevad Belgia, Luksemburgi, Taani, Prantsusmaa ja Eesti silmapaistvad jazzmuusikud. Kontsertidega esinetakse kõigis neis riikides. Sel aastal esindab Eestit bassist Peedu Kass. Marilyn Mazur on Jazzkaarel esinenud oma ansambliga ja Jan Garbarek Groupi koosseisus.

 

Sarah Klenes (Belgia) on lõpetanud Brüsseli kuningliku konservatooriumi ning Pariisi konservatooriumi jazzlaulu erialal. 2009. aastal alustas ta tegevust oma trioga OakTree, kus kohtuvad vokaal, tšello ning akordion. Olles endine balletitantsija, tegutseb ta ka tihti tantsuprojektides.

 

Trompetimängija Koen Smits (Holland) alustas pilliõpinguid klassikalisel suunal, kuid õige pea vahetas pöördus jazzi poole. Smits tegutseb mitmetes jazzikoosseisudes ning ta on üles asutunud nii Jazz in Duketown kui North Sea Jazz festivalidel Hollandis.

 

Saksofonimängija Léon Phal (Prantsusmaa) on muusikat õppinud alates 5. eluaastast. Pärast klassikalise saksofoniga Reimsi konservatooriumi lõpetamist otsustas Phal edasi õppida jazzkompositsiooni ja arranžeerimist. Ta tegutseb aktiivselt mitmetes koosseisudes, esineb tihti Prantsusmaa ja Šveitsi suurematel festivalidel ning omandab samaaegselt ka oma teist magistrikraadi pedagoogikas.

 

Pianist Soren Gemmer (Taani) viljeleb lisaks nii indi muusikale ka moodsat kui ka mainstream jazzi. Gemmeri debüütalbum ilmus 2013. aastal ning kriitikute ei jätku kiidusõnu hilisromantilise 20. sajandi klassikalise klaverimuusika segamisest uue moodsa jazziga. Hetkel on pianistil pooleli magistrikraadi õpingud Kopenhaagenis.

 

Peedu Kass (Eesti) on üks Eesti jazziskeene tuntumaid bassiste. Kass pälvis 2010. aastal Noore Jazzitalendi auhinna ning on pärast seda lava jagatud muuhulgas ka Grammy võitjate Mark Grossi ja Antonio Hartiga. Lisaks aktiivsele muusikutööle on Kass ka hinnatud helilooja, kelle uudisteost on ette kantud ka klassikalise nüüdismuusika festivalil Eesti Muusika Päevad.

 

Trummar Niels Engeli (Luksemburg) muusikaline karjäär algas Esch-sur-Alzette konservatooriumis, kus ta õppis klassikalist muusikat, hiljem täiendas ta end Haagi kuninglikus konservatooriumis jazztrummide erialal. Engel on võitnud mitmeid mainekaid auhindu ning mängib hetkel lisaks trummiõpetaja olemisele ka mitmes jazziorkestris.

 

Koostöös Eesti Jazzliiduga.

Koosseis:

Marilyn Mazur
löökpillid
Peedu Kass
kontrabass
Sarah Klenes
vokaal
Koen Smits
trompet
Leon Phal
saksofon
Soren Gemmer
klaver, elektroonika
Niels Engel
trummid