fbpx
Osta pilet

“Silent light”

 

Ameerika-iiri päritolu muusiku Dominic Milleri elutee on teda viinud eri kontinentidele ja globaalne muusikaline haare väljendub ka tema loomingus. “Kui Dominic puudutab kitarri, on ta võimeline haarama kogu emotsioonispektrit oma kõigis varjundeis, tema heliarhitektuur on ehitatud nii vaikusest kui kõladest, tema väljendusviis on võimeline tõstma inimhinge kõrgemate väljadeni,” nõnda ütleb oma ansambli kauaaegse kitarristi Dominic Milleri kohta Sting.

 

Lavadebüüdi tegi Dominic 15-aastaselt koos Wisconsini soul-bändiga. Kitarriõpingud jätkusid Londonis ja Ameerikas, mänguoskuseid täiustas ta ka brasiilia kitarristi Sebastião Tapajóse käe all. 80ndail sai Millerist briti alternatiivrokkbändi Word Party ja rokkgrupi King Swamp kitarrist. Stuudiomuusikuna on ta koostööd teinud legendaarsete muusikutega nagu Phil Collins, The Pretenders, Level 42, Tina Turner, Youssou N’Dour jpt. Kõige olulisemaks võib pidada Milleri 1991. aastal alanud koostööd Stingiga, kellega ta on salvestanud 10 albumit ning osalenud Stingi arvukatel kontsertidel ja turneedel.

 

Stingiga tuuritamise ja stuudiotöö kõrvalt on kitarrist salvestanud 12 sooloalbumit, millest esimene, “First Touch” ilmus 1995. aastal. Milleri muusikas on mõjutusi inglise, maroko ja kuuba folkmuusikast ja leiab vihjeid ka ameerika rnb’st, briti progerokist ja prantsuse šansoonidest. Kitarristi loomingulise skaala haaret näitab ka 2003. aastal avaldatud klassikaplaat, kus ta interpreteeris Bachi, Beethoveni, Edward Elgari ja Tomaso Albinioni teoseid.

 

Dominic Milleri hiljutine album “Silent Light” ilmus maineka plaadifirma ECM märgi all, mille ta salvestas koos löökriistamängija Miles Bouldiga. Albumil kohtuvad klassikamõjud jazziliku spontaansuse, folkmuusika ja popipäraste gruuvilike pööretega. Jazzkaarele jõuab Dominic Miller Euroopa turnee raames pakkudes koos Miles Bould’i ja Nicolas Fiszmaniga kuulajatele värske albumi lugude kõrval ka oma loomingu maiuspalu.

Koosseis:

Dominic Miller
kitarr
Nicolas Fiszman
bass
Miles Bould
trummid