fbpx
Osta pilet

Norra laulja-helilooja ja kontrabassist Ellen Andrea Wang on tõusev täht põhjamaises jazzis. Muusiku loomingus on uudselt kokku sulatatud popi, roki ja jazzi elemendid. Klassikaliste pillide nagu kontrabass, klaver, trummid ja vokaal kooslusest on sündinud unikaalne helipilt, kus akustilised elemendid sulanduvad elektroonilisele muusikale omase esteetikaga. Wang on ka norra hinnatud indiejazz koosseisu Pixel asutajaliige, ta on tuuritanud koos Manu Katché ja Marilyn Mazuriga ning esinenud koos Stingiga.

 

Oma muusikaõpinguid alustas Ellen Andrea Wang viiulil, kuid lõplikuks lemmikuks sai kontrabass. Tema loodud trios musitseerivad norra andekad muusikud – klahvpillimängija Erlend Slettevoll, trummar Erland Dahlen musitseerib artistidega nagu Nils Petter Molvær ja Eivind Aarseth. Slettevolli ja Dahleni käekiri lisab trio loomingule vaieldamatu kvaliteedimärgi.

 

2015. aastal pälvis Ellen Andrea Wang Kongsberg Jazz Festivalil silmapaistva muusiku auhinna, mis määratakse norra jazzis esiletõusvatele uutele talentidele. 2014. aastal ilmus tema debüütalbum “Diving”, mille eklektilises muusikakokteilis võib leida minimalistlikku acid-jazzi, põhjamaiseid jahetoone, klassikalist autorilaulu ja ka rütmilisi hiphop’i elemente. Wangi säravalt selge vokaal on hiilgavas kontrastis jõuliste bassigruuvidega, mida toetavad detailiküllased meloodia- ja rütmijoonised. Wangi muusikaline oaas on täis optimismi ja helget nukrust, mis kätkeb ka sügavamaid emotsioone. Ellen Andrea Wang’i teine album “Blank Out” ilmus 2017. aastal, mille helipildis on olulisel kohal ka laulja ja kitarristi Martin Hagforsi (The National Bank, Motorpsycho, Jaga Jazzist) panus.

Koosseis:

Ellen Andrea Wang
kontrabass, vokaal
Erlend Slettevoll
klahvpillid
Erland Dahlen
trummid