fbpx
Osta pilet

Eesti säravaim vokaalansambel Estonian Voices tegutseb kaheksandat aastat – seksteti esimene koosseis tuli kokku 2010. Hoogu juurde andis Tallinn Kultuuripealinn 2011 ning aasta lõpul esinetigi juba kontserdiga Jõulujazzi festivalil. Võrratusse hääleansamblisse on oma värvi toonud Kadri Voorand, Mikk Dede, Rasmus Erismaa, Maria Väli, Aare Külama ja Mirjam Dede. Kuuiku trump on popilik haarav vokaaljazz, mida iseloomustab detailitäpne ja nõudlik häälekool koos fantaasiarikka suhtumisega algmaterjali, uue kuue saavad nii jazzi standardid kui ka pophitid. Väga põnevad on ansambli töötlused eesti rahvalauludest – juurte tunnetus ja isikupära on omane ansambli kogu loomingule.

 

Koosseisu esikalbum “Ole hea” pälvis 2015. aastal Eesti Muusikaauhindadel Aasta Jazzalbumi tiitli. 2016. aastal omistati Estonian Voices’ele Jazzkaare festivalil Aasta Jazzansambli tiitel. Uut inspiratsiooni on andnud ka koostööd hinnatud artistidega nagu New York Voices ja 10 Grammy’t võitnud vokaalsekstett Take 6.

 

Estonian Voices’e loominguline mootor on Kadri Voorand, kelle ekspressiivne ja jõuline loojanatuur kajastub nii tema soololoomingus kui ka koostöös paljude muusikutega. Tenor Mikk Dede on hinnatud solist mitmete tippkooride ja ansamblite juures, samuti alt Mirjam Dede, kes on lisaks ka hinnatud muusikapedagoog. Sopran Maria Väli omalooming kõlab tema debüütplaadil “Elu on kui taevas” (2013). Bassihääl Aare Külama laulab ka ansamblis Vox Clamantis ja on saanud jazzpianisti diplomi, Rasmus Erismaa on tuntud nii laulja, koormeistri kui ka dirigendina.

 

Peale arvukate Eestis antud kontsertide on Estonian Voices edukalt esinenud Hiinas, New Yorgis, Londonis ja veel mitmetel Euroopa lavadel. Kohe pärast Jazzkaare kontserti on neid ootamas ka esinemine Soomes Jazzkaare partnerfestivalil April Jazz.

 

21. aprillil esitleb Estonian Voices Vabal Laval oma värsket repertuaari ning uut videot. Kava tuumiku moodustavad eesti rahvalaulude seaded ja omalooming.

Koosseis:

Kadri Voorand
vokaal
Mirjam Dede
vokaal
Maria Väli
vokaal
Mikk Dede
vokaal
Rasmus Erismaa
vokaal
Aare Külama
vokaal