fbpx
Osta pilet

Eesti üks silmapaistavamaid noorema generatsiooni kontrabassimängijaid Heikko Remmel on ka hinnatud ansamblikaaslane ja on oma karjääri alguses juba mänginud koos paljude tunnustatud jazzmuusikutega, sealhulgas ka duetis oma isa, tunnustatud kontrabassivirtuoosi Taavo Remmeliga. Värskelt loodud kvartetti on Heikko kutsunud oma mõttekaaslased – pianist Joel Remmeli ja kaks noort soome jazzmuusikut – trompetist Mikko Karjalaineni ja trummar Aleksi Heinola.

Pianist Joel Remmel on eesti jazzis juba tegutsenud aastaid, juhtides omanimelist triot ja mängites mitmetes ansamblites. 2011. aasta kevadel pälvis ta Noore Jazzitalendi auhinna. Mikko “Gunu” Karjalainen on soome üks hinnatumaid trompetiste, kes kuulub koosseisudesse Teddy´s West Coasters, Ricky Tick Big Band & Julkinen Sana ja Joonas Haavisto Quintet. Tema enda juhitud ansambliteks on Mikko Karjalainen Fellowship Quintet, K.Å.M. Trio ja Gunu´s Thang. Särava lavakarismaga muusik on tuntud soojatoonilise ja hingestatud pillikäsitluse poolest. Trummar Aleksi Heinola tuntus on aga kasvanud eelkõige Norras, mille pulbitsevas jazziskeenes ta juba aastaid eri koosseisudes tegutseb.

Heikko Remmel Quartet annab oma esimese avaliku kontserdi selles koosseisus just Jazzkaarel 2018. Kuigi kantakse ette ka omaloomingut, on kogu muusika tugevalt läbi immutatud 50ndate ja 60ndate jazzitraditsioonist. Bändi jaoks on muusika üks olulisemaid aspekte hea tunde tekitamine nii publikus kui ka bändis endas.

Koosseis:

Heikko Remmel
kontrabass
Joel-Rasmus Remmel
klaver
Mikko "Gunu" Karjalainen
trompet
Aleksi Heinola
trummid