fbpx
Osta pilet

Joshua Redmani ainulaadne saksofonitoon ja hämmastav virtuoossus koos isikupärase stiiliga on tenorsaksofonistist teinud juba legendi, kellele ei leidu võrdset. 2019. aastal tähistab muusik oma 50. sünnipäeva.

 

Joshua Redman sündis muusikute perre, ta isa Dewey Redman oli tuntud tenorsaksofonist ja ema Renee Shedroff tantsijanna. Vanemate rikkalik plaadikogu, kus leidus erinevate stiilide muusikat, ahvatles teda juba varajastest eluaastatest. Isa pillimängu kõrval vaimustasid Joshuat saksofonistid John Coltrane, Ornette Coleman ja Cannonball Adderley. Pilliõpinguid alustas ta küll klarnetiga, kuid sai tema lemmikinstrumendiks sai tenorsaksofon. Kuulsate saksofonistide kõrval kuulusid nooruki lemmikute hulka The Beatles, Aretha Franklin, The Temptations, Earth, Wind and Fire ja Prince. Nii on Redmani stiili on mõjutanud jazzmuusika kõrval ka indi, r’n’b, pop, rokk ja ballaadid.

 

Aastatel 1983-86 sai temast Berkeley High School Jazz Ensemble’i saksofonist ja juba mõned aastad hiljem sukeldus ta New Yorgi pulbitsevasse jazzimaailma. Redmani mängupartneriteks said nimekad jazzmuusikud Peter Bernstein, Larry Goldings, Kevin Hays, Roy Hargrove, Geoff Keezer, Leon Parker jt. 1991. aastal pälvis ta prestiižikal Thelonious Monki nimelisel rahvusvahelisel saksofonistide konkursil esikoha ning edasine tähelend viis noore muusiku juba lavadele koos suurimate jazzilegendidega nagu Jack DeJohnette, Charlie Haden, Elvin Jones, Joe Lovano ja Pat Metheny.

 

1993. aastal ilmus Joshua Redmani omanimeline debüütalbum, millega saksofonist pälvis ka esimese Grammy nominatsiooni. Järgnev aasta koos albumiga “Moodswing” tutvustas Redman püsikoosseisu, mille moodustasid kaasaegse jazzi mõjukaimad muusikud pianist Brad Mehldau, bassist Christian McBride ja trummar Brian Blade. Aastal 1998 pani ta aluse uuele kvartetile, mis avaldas oma debüütalbumi “Beyond” paar aastat hiljem. Järgmiseks pöördepunktiks sai saksofonisti hoogne gruuvitrio The Elastic Band. Klassikaline trioformaat jäi Redmani huviorbiiti mitmeteks aastateks. Lisaks enda projektidele on tema lindistus- ja lavapartnerite nimistu rohkem kui muljetavaldav Dave Brubeck, Chick Corea, Bill Frisell, Herbie Hancock, Quincy Jones, Stevie Wonder, Bugge Wesseltoft, The Bad Plus ja paljud teised.

 

Joshua Redman on korduvalt nomineeritud Grammy auhinnale ning album Yo-Yo Ma & Friends “Joy & Peace”, kus ta osales, pälvis Grammy. Redman on juhtinud väljaannete DownBeat, Jazz Times, The Village Voice ja Rolling Stone kriitikute ning lugejate edetabeleid. Möödunud aastal ilmunud Joshua Redmani värskeim album “Still Dreaming” kätkeb endas ka folgi, gospeli ja bluusikõlasid ning on pühendatud muusiku saksofonistist isa Dewey Redmani mälestusele.

Koosseis:

Joshua Redman
saksofon
Reuben Rogers
bass
Gregory Hutchinson
trummid