fbpx
Osta pilet

Duos Laura & W musitseerivad kaks silmapaistvat eesti muusikut – laia haardega jazzmuusik ja saksofonist Villu Veski ning mitmekülgse stiilipaletiga lauljanna Laura Põldvere. Koosseis sündis 2016. aasta kevadel ideest astuda koos üles Juu Jääb festivalil ja ajendiks sai tõik, et vaatamata ühistele muusikalistele huvidele ei ole Laura ja Villu kunagi varem koostööd teinud. Duo tantsulise programmi stiilipiirid jooksevad diskost jazziliku elektroonikani. Mänguline ja julgelt eksperimenteeriv tandem ei karda maitsepiire degusteerida. Improvisatsioonidest sündivad rännakud haaravad nii jahedamaid moevälju kui ka tuliseid tantsubiite.

 

Laura tähelend sai alguse 2005. aastal looga “Moonwalk”, mis esindas Eestit ka Eurovisiooni lauluvõistlusel. Möödunud aastal osales lauljanna taas Eurovisiooni laval, esitades koos Koit Toomega pala “Verona”. Jazzisõpradele on tuntud ka Laura vürtsikad vabaimprovistatsiooni etteasted olgu siis koos Han Bennikuga, Carrot Lights trioga või improvisatsiooniorkestriga. Ta on avaldanud jazzalbumid koos Joel Remmeliga ja Tõnu Naissoo trioga.

 

Eesti jazzi arengusse võimsalt panustanud muusik Villu Veski on tuntud eelkõige saksofonistina, kuid tema energial ei tundu olevat piire – stiiliülese kohanejana on ta ka andekas helilooja-arranžeerija ning  tema tuntuim koosseis Põhjala Saarte hääled on esinenud paljudes riikides.  Villu Veski eestvedamisel toimub Muhu saarel 1997. aastast populaarne tulevikumuusika festival Juu Jääb.

 

Kahe muusiku mängulustist sündinud koostöö lubab positiivseid muusikalaenguid ja kindlasti ka haaravaid võnkeid tantsupõranda täitmiseks.

 

Kontsert algab kell 00.30.

Koosseis:

Laura
vokaal, looperid, akordion
Villu Veski
saksofonid, perkussioon, elektroonika