fbpx
Osta pilet

Saksofonide peo peategelane on Lembit Saarsalu, kelle 70. sünnipäeva tähistamiseks on kokku tulnud eesti saksofonistide erinevate põlvkondade staarid – Raivo Tafenau, Raul Sööt, Aleksander Paal ja Lauri Kadalipp, et tunda rõõmu koosmusitseerimisest ja heast muusikast. Kontserdi esimeses osas astub legendaarne Lembit Saarsalu lavale ansamblikaaslastega Olav Ehala, Toivo Unt ja Toomas Rull. Teises osas läheb lahti saksofonide pidu.

 

Saksofonist Lembit Saarsalu debüteeris 1965. aastal Tallinna rahvusvahelisel jazzifestivalil, korduvalt valiti ta Nõukogude Liidu parimaks tenorsaksofonistiks. Pikaaegseim koostöö seob teda Kurski pianisti Leonid Vintskevitšiga duos Jazz For Two, millega on esinetud maailma eri paigus aastast 1984. Saarsalu on rahvusvahelistel lavadel esinenud üle neljakümne aasta, teda kutsutakse tunnustavalt tiitlitega ”Saksofonikuningas“, ”Eesti jazzi visiitkaart” ja „Jazzipärl“. Ta on osalenud mainekatel festivalidel nagu Lionel Hampton Jazz Festival (USA), North Sea Jazz Festival (Holland), andnud kontserte Euroopas, Ameerikas, Aasias ja Aafrikas. Saksofonist on teinud koostööd jazzi suurkujudega nagu Lionel Hampton, Elvin Jones, Dr. Lonnie Smith jpt. Koos sümfooniaorkestritega on saksofonist esitanud ka suurvorme. Lembit Saarsalu meistrikursused on oodatud USA, Saksamaa, Soome ja  Venemaa ülikoolides.

 

Viimased 10 aastat on Saarsalu töötanud Tartu Elleri nim. Muusikakooli rütmimuusika osakonnas. Lembit Saarsalu arvukatest salvestustest viimane – autoriplaat „Pühapäev“ (2017) – on saksofonisti kummardus kauaaegsele sõbrale Olev Subbile, kelle kaheksa maali on kompositsioonide aluseks.

 

Tabavalt on saksofonisti mängu iseloomustanud Utah ülikooli professor Donna Prisbrey: “Peen rütmitaju, dünaamiline mitmekesisus ning nauditav toon teevad Saarsalust tõelise meistri. Kord väljendub ta kaunilt ning mahedalt, siis jälle kriiskava eredusega. Ta on tõeline jazzmuusik, kes tunneb oma instrumendi võimalusi ja nippe.”

 

Saksofonide peol astuvad koos ägedate eesti saksofonistidega lavale Holger Marjamaa, Heikko Remmel ja Ahto Abner.

 

Koostöös Eesti Jazzliiduga.

Koosseis:

Lembit Saarsalu
tenorsaksofon
Lauri Kadalipp
baritonsaksofon, tenorsaksofon
Aleksander Paal
altsaksofon
Raul Sööt
tenorsaksofon
Raivo Tafenau
tenorsaksofon, sopransaksofon
Olav Ehala
klaver
Toivo Unt
bass
Toomas Rull
trummid
Holger Marjamaa
klaver
Heikko Remmel
bass
Ahto Abner
trummid