fbpx
Osta pilet

Kaunas Jazz esitleb:

 

Leedu jazziskeene üks olulisemaid muusikuid, pea 40-aastase lavakogemusega Leonid Šinkarenko on tuntud kui bassist, helilooja ja mitmete koosseisude juht. Koloriitne basskitarrivirtuoos on instrumendi väljendusvõimalusi avardanud sügavalt emotsionaalse ja meloodilise lähenemisega, kujundades bassivõngetest kandva pinnase teiste instrumentide särale. Heliloojana armastab ta romantilisi kõlasid ja värvikaid kujundeid, olles eriti silmapaistev ballaadimeistrina.

 

Oma lavadebüüdi tegi Sinkarenko 1981. aastal oma õpetaja legendaarse saksofonisti Vladimir Tšekasini kvartetis. 1997. aastal asus ta juhtima vastloodud koosseisu Leonid Šinkarenko Jazz 4, millest kasvasid välja originaalloomingule keskendunud grupid Jazz 5 ja Jazz 7. Bassist musitseerib ka Lithuanian Jazz Trios, Dainius Pulauskas Group’is.  Lisaks on ta ka tunnustatud pedagoog ja Nida Jazz Festivali korraldaja.

 

Leonid Šinkarenko kvartetti kuuluvad leedu jazzi tuntud tegijad – külluslikke kõlasid armastav pianist ja helilooja Dainius Pulauskas, kelle jazzballetti etendati läinud aastal ka “Estonia” laval. Koos Toivo Undi ja läti trummari Maris Briezkalnsiga musitseerib ta Baltic trios. Energiat ja väge lisavad bändi trompetivirtuoos Valeriu Ramoška ja mitmekülgse stiilipaletiga kindlakäeline trummar Lina Buda. Nelja eriilmelise muusiku koostöös ei ole kohta igavatele lahendustele, nende sädemest sündinud looming tutvustab leedu jazzi parimaid külgi.

Koosseis:

Leonid Šinkarenko
basskitarr
Dainius Pulauskas
klaver
Valeriu Ramoška
trompet
Lina Buda
trummid