fbpx
Osta pilet

Tänavuse festivali Jõulujazz peaesineja ameerika vokaaljazzi absoluutsesse tippu kuuluv Lizz Wright astub eesti publiku ette teistkordselt. 2012. aasta Jazzkaare peaesinejana võlus ta koos oma ansambliga kuulajaid sametise hääle, emotsioonidetulva ja südamlikkusega. Sel korral esineb Lizz Wright Alexela kontserdimajas koos Estonian Dream Big Bandiga. Lauljatari sügavad tundetoonid panevad leegina kumama r’n’b, souli, folgi, jazzi ja gospeli kõlad. Tema esituses on norahjonesilikku lihtsust ning tema hääletämbrit on võrreldud legendaarse Nina Simone’i ja Cassandra Wilsoni omaga. Lauljatar tunneb end koduselt kõigis žanrites, mille ühisnimetajaks on hingestatus.

 

Usklikust perest pärit Lizzi esmamõjutajateks said kirikute teenistustel kuuldud vaimulikud laulud, mis juhatasid koorilaulu ja sealt juba lauluõpingute juurde. Aastal 2000 liitus ta vokaalkvartetiga Spirit, mille kiire edu kannustas noort lauljannat soolokarjääri alustama. Tema esimese suuresinemise kohta Billie Holiday lauludega 2002. aastal Hollywood Bowlis kirjutas Los Angeles Times: “Laulja astus lavale praktiliselt tundmatuna, kuid lahkus sealt staarina.”

 

Lizz Wrighti debüütalbum “Salt” 2003. aastal ilmus plaadifirmalt Verve. Tänaseks on artistilt ilmunud kuus albumit, kus ta avab aina oma hinge uusi tahke. Gospelikeskse plaadi “Fellowship” (2010) kõrvale mahuvad ka töötlused Nick Drake’i ja Bee Gees’i paladest. Möödunud aastal ilmunud albumi “Grace” muusika kulgeb ameerika bluusi- ja folkpärandi radadel ja üha olulisemaks on saanud omaloomingu osakaal.

 

Jõulujazzil esineb Lizz Wright koos Estonian Dream Big Bandiga. See on bigbandi 20. sünnipäeva aasta olulisemaid kontserte. Orkestri majesteetlikud kõlad, Lizz Wrighti lummav esitus ja rikkalik kava Ella Fitzgeraldi lugudest lauljatari enda hingemuusikani tõotavad erilist kontserdielamust.

Koosseis:

Lizz Wright
vokaal
Siim Aimla
dirigent, saksofon
Estonian Dream Big Band