fbpx
Osta pilet

Eesti publiku üks lemmikuid vokaalkuuik M-Pact on tagasi uues koosseisus. Maailma üheks parimaks pop-jazz vokaalansambliks nimetatud Ameerika grupp M-Pact tõi 2001. ja 2004. aastal täismaja Jõulujazzi festivalil ja pälvis lõputuna näivad ovatsioonid. Kaks viimast aastat esinetakse uues koosseisus. Noored värsked hääled, põnevad seaded ja särav vokaaltehnika köidavad publikut üle maailma.

 

M-Pacti esimene koosseis alustas 1995. aastal ning pälvis prestiižikal a cappella festivalil Harmony Sweepstakes parima vokaalansambli ja publiku lemmiku tiitli. Peagi lisandusid ajakirja Billboard, SAMIE auhindade, A Cappella Community Awards jt auväärt tiitlid. Auhindadest olulisemaks peavad muusikud publiku poolehoidu. M-Pact annab kontserte neljal kontinendil – Euroopas, Aasias, Põhja-Aafrikas ning üle kogu USA ja Kanada. Kuuik on esinenud koos staaridega nagu Sheryl Crow, Bobby McFerrin, Ray Charles, Natalie Cole ja teised. Nende repertuaari kuuluvad omaloomingu kõrval Stevie Wonderi, ansamblite The Beatles ning Earth, Wind & Fire lood. Lisaks a cappella kontsertidele on neil esinemisi ka ameerika sümfooniaorkestritega.

 

2016. aastal kuulutas bänd välja konkursi uute talendikate lauljate leidmiseks. Soovijaid oli rohkesti ning valituks osutusid 5 uut noort lauljat erinevatest USA osariikidest. Sopran Drew Tablak on Californiast, alt Aaron Schumacher Texasest, tenor Andy Degan Connecticutist, bariton Jamond McCoy Californiast, bass Tracy Robinson New Yorgist. Bändi juhiks jäi eelmisest koosseisust beatbox’ija Jeff Smith. Praegu juhendab muusik peale M-Pacti mitmeid kirikukoore ja annab ülikoolides meistriklasse. Kansase linnas korraldab M-Pact omanimelist vokaalansamblite festivali.

 

M-Pacti viimane album „Wonderful World“ ilmus 2018. aasta augustis. Sellel leidub nii jazziklassikat kui ka biitlite lugude töötlusi. Ansambli seadete autorid on nii praegused kui ka endised liikmed ja mainekad arranžeerijad. Momendil töötab ansambel uue albumiga, mis koosneb tervenisti originaalloomingust. Eestisse jõuab ansambel London a cappella festivalilt.

Koosseis:

Drew Tablak
sopran
Aaron Schumacher
alt
Andy Degan
tenor
Jamond McCoy
bariton
Jeff Smith
beatbox
Tracy Robinson
bass