fbpx
Osta pilet

Soul-muusika imelapseks nimetatud Ghana päritolu Briti artist, laululooja ja produtsent Myles Sanko kirjutas oma esimesed laulud 15-aastaselt. 2007. aastal vaimustas ta kuulajaid impro-funk bändi Bijoumiyo liidrina ja seejärel retro-funk ansamblis Speedometer. Kuulajaile, kes oskavad hinnata Otis Reddingi, Al Greeni ja James Browni aegumatut energiat, on Sanko sütitav looming tänuväärne leid kaasaegses mainstream-popist küllastunud muusikapildis. Laulja eesmärk on ühendada haarav muusika inimesi puudutava sõnumiga.

 

2014. aastal ilmus Sanko debüütalbum “Forever Dreaming”, mille mõtestatud tekstid ja hämmastava andega loodud helimaailm pani aegadetagused nostalgianoodid elama tänases päevas. Oma esimest sooloprojekti on ta iseloomustanud jazzmuusikute esitatud rokiliku soulina. Plaati saatis edu ja selle kavaga anti 150 kontserti. Samal aastal esines Sanko Gregory Porteri turneel soojendusartistina. Tema südamlikus laulumaneeris võib leida ühisjooni Porteri esituskunstiga. Ajakiri Rolling Stone nimetab Sankot suurimaks staariks Euroopa soulartistide seas, BBC saatejuht Craig Charles kiidab noore talendi varjundirikast häält. Christoph Giesele Jazzthetik Magazine’st sümpatiseerib Sanko mõjus ja ajatu soul ning teisedki kriitikud ei ole komplimentidega kitsid.

 

2016. aasta sügisel ilmunud kolmandal kauamängival “Just Being Me” on Sanko jõudnud muusikalise eneseleidmiseni. Tema loomingu ja esituskunsti on soojalt vastu võtnud Lõuna-Ameerika ja Jaapani muusikasõbrad, Euroopa mainekad jazzifestivalid North Sea Jazz, Elbjazz, Jazz in Marciac ja paljud teised.

 

Särav puhkpillisekstsioon, vibrafoni- ja flööditoonid ning südansoojendavad Fender Rhodes’i noodid viivad ka kõige skeptilisemad kuulajad hingehelide leidmiseni. Rõõm on samethäälset andekat artisti esmakordselt esitleda Jazzkaare kuulajatele.

Koosseis:

Myles Sanko
vokaal
Gareth Lumbers
saksofon
Sam Ewens
trompet
Tom O’Grady
klahvpillid, Fender Rhodes
Philip Stevenson
kitarr
Jon Mapp
bass
Rick Hudson
trummid