fbpx
Osta pilet

Kids Can esitleb:

 

Rahvusvaheline projekt “Kids Can” toob kokku Eesti, Taani ja Portugali noored andekad jazzmuusikud, kes oma pühendumuse ja eeskujuga inspireerivad omaealisi kuulajaid. Kohtumistest, koosmängust, uutest sõpradest ja festivali atmosfäärist saavad nad uut ainest loominguks ja hoogu muusikaga tegelemiseks. Rahvusvahelist noorte jazzmuusikute projekti aitavad teostada Jazzkaar, JazzDanmark ja Hot Club jazziklubi Portugalist. Esimene muusikute kohtumine leiabki aset Jazzkaarel ja esimene mentor on eesti särav trummar, hinnatud pedagoog ning ansamblikaaslane Ahto Abner.  “Jazzmuusika  keel on universaalne. Ootan põnevusega, millist edasiminekut ja entusiasmi toob koos musitseerimine Tallinnas Gustav Adolfi Gümnaasiumi inspireerivas muusikalises atmosfääris  ja kontsert Jazzkaare pealaval!” mainib Ahto Abner.

 

28. aprillil kontserdil #noorjazz astuvad Vabal Laval kuulajate ette kolm vaimustavat ansamblit pakkudes rohkelt musitseerimisrõõmu ja fantaasialendu. Kes neist on parim, jääb kuulajate otsustada. “Kids Can” tõestab, et muusika, mida teevad andekad noored muusikud, kõnetab ja haarab omaelisi noori kõikjal. Jazz ühendab noori ja aitab leida uusi sõpru. Ja on otse loomulik, et Tallinnas sõlmitud sõprussidemed ja soov rahvusvahelist bändi teha ja sellega maailmalavadele jõuda, saavad tugeva tõuke just Jazzkaarel projektiga “Kids Can”.

 

Kolme aasta jooksul saavad noored pillimehed ja meediahuvilised hinnalisi rahvusvahelisi kogemusi ning võimaluse oma oskusi ja teadmisi täiendada. Ajakirjandusest, fotograafiast ja uuest meediast huvitatud noored saavad kajastada kontserte ja intervjueerida muusikud, tutvuda kõrgetasemelise festivali Jazzkaar korralduse ja kontsertidega.

 

Jazzkaare meeskond peab noore publiku kaasamist äärmiselt oluliseks – igal aastal toimuvad väga populaarseks osutunud perekontserdid, noori muusikuid kaasatakse linnaruumiprojektis, esinetakse koolides ning pakutakse haaravaid kontserte ning tegevusi tasuta kontsertide pühapäeval 22. aprillil. Uus koostööprojekt avab võimalused noorte muusikatalentide ja meediahuviliste noorte arenguks ja ka oma eakaaslaste jazzi juurde toomiseks.

 

Projekt on toetatud Loov Euroopa fondist.