fbpx
Osta pilet

Berliinis resideeruva saksa saksofonisti ja helilooja loodud kvarteti Philipp Gropper’s Philm vormiks on klassikaline jazzikoosseis, kuid muusikute eesmärk on viia oma nägemus jazzist stiilipiiride äärealadeni. Philipp Gropperi improvisatsiooni- ja kompositsioonivõtete vaieldamatuks eeskujuks võib pidada New Yorgi saksofonisti ja helilooja Tim Berne muusikastrateegiad. Gropperi teosed on mõjutatud sarnasest matemaatilisest dünaamikast, millesse on segatud tõtakat kirge ja ka peent irooniat.

 

Kvartetis on olulisel kohal muusikute individuaalsed eripärad, mis viib uudselt sobituvate kooskõlade ja ebakonventsionaalse jazzi tekkeni. Philm’i mitmekülgne helimaailm laenab ideid kaasaegsest minimalismist ja Euroopa kammermuusikast, liikudes loomuliku nõtkusega stiilide vahel, vältides sellega toppamajäämist tuttavatesse mustritesse.

 

Philipp Gropperi kvartetti kuuluvad veel austerlasest klahvpillimängija-pianist Elias Stemeseder, Kölnis resideeruv kontrabassimängija Robert Landfermann ning kaaslinlane Berliinist, trummar Oliver Steidle. 2012. aastal kokku tulnud koosseis on läbi teinud kiire loomingulise arengu ja avaldanud 4 albumit, millest värskeim on sel aastal ilmunud kontsertsalvestis “Live at Bimhuis”. Mehhaanilise alatooniga pulbitsev masinavärk on suutnud endas hoida kestvat põnevust ja pinget, painutades võimalusterohket jazzikeelt julge haardega.

 

Koostöös agentuuriga Vapaat Äänet.

 

Koosseis:

Philipp Gropper
saksofonid
Elias Stemeseder
klahvpillid, klaver
Robert Landfermann
kontrabass
Oliver Steidle
trummid